Ruszyły zapisy na Szosowy Klasyk 2017 – Szklarska Poręba i Grodowiec

Rozpoczęły się zapisy do dwóch kolarskich wyścigów, które w tym roku wyznaczą mapę Szosowego Klasyka. Dwa letnie miesiące – lipiec i sierpień – to dwie okazje do szosowych startów w zawodach organizowanych przez Grabek Promotion.

Na pierwszy ogień idzie Szklarska Poręba i wyścig na górskiej trasie przez Grzbiet Kamienicki i Góry Izerskie, przez Piechowice, malownicze tereny gminy Stara Kamienica i Świeradów – Zdrój. Izerski Klasyk – taka nazwa pasuje jak ulał do tego co ponownie będzie się działo na zakończenie festiwalu Bike Week. I kilometry i przewyższenie robią wrażenie – trasa tego wyścigu ułożona jest tak aby sprostać oczekiwaniom prawdziwych szosowych górali. Spora część Izerskiego Klasyka jest niezwykle widokowa, a panoramy Karkonoszy uzupełniają trudy stromych podjazdów i na pewno są wartością samą w sobie. To nie tylko wymagający szosowy wyścig. To również, a może przede wszystkim, wyścig na kapitalnej, malowniczej i selektywnej trasie. Na dystansie PRO czeka więc prawie 90 km, a jeśli to dla kogoś za wiele – może ścigać się na trasie FUN. Tu dystans wynosi 52 km. Przewyższenie na dystansie PRO to 1600 m. Szklarska Poręba i Bike Week to nie tylko zadomowiony tam Bike Maraton i Bike Adventure, to również Izerski Klasyk, który w tym roku wystartuje 9 lipca.

Niespełna miesiąc później organizatorzy zapraszają do Grodowca w gminie Grębocice. Tu znów mamy miejsca kojarzone głównie z MTB, którego oczywiście w tym roku w Grębocicach nie zabraknie, ale po zeszłorocznym sukcesie Szosowego Klasyka na tamtejszych gładkich asfaltach , czeka nas powtórka kolarskiego weekendu. Grodowiec też już staje się rozpoznawalną szosową marką. Na pewno znów znajdą się tacy, którzy pojadą i w jednych i w drugich zawodach, zmieniając trasę i rower. Gmina Grębocice widnieje bowiem ponownie w kalendarzu i Bike Maratonu i Szosowego Klasyka. Na ten wyścig przyjdzie czas 5 sierpnia, a przygotowane i wyznaczone rundy o długości 27,5 km ułożą się w dystans PRO (110 km) i FUN (55 km).

Zapisy na oba wyścigi trwają i warto już teraz wziąć pod uwagę fakt, że i w Szklarskiej Porębie i w Grodowcu mamy limit zawodników określony na 300 osób.

Wakacje na szosie? Brzmi ciekawie i intrygująco, ale przede wszystkim realnie. Można już teraz zaplanować letnie i wakacyjne starty, biorąc pod uwagę imprezy spod znaku Szosowego Klasyka. Kolarstwo szosowe konsekwentnie wraca do łask i cieszy się coraz większą, zasłużoną popularnością. Wraca do miejsca, które mu się po prostu należy.

Izerski Klasyk Szklarska Poręba – 9 lipca 2017

Szosowy Klasyk Grodowiec – 5 sierpnia 2017

Informacje i zapisy: http://szosowyklasyk.pl

Dodaj komentarz