Przemek Kotulski dołączył do zawodowej grupy kolarzy z cukrzycą – Teamu Novo Nordisk!

Młody polski kolarz, Przemek Kotulski, został powołany do Junior Team Novo Nordisk. Tym samym, dołączył do, jedynej na świecie, profesjonalnej drużyny złożonej wyłącznie
z zawodników chorujących na cukrzycę.

Team Novo Nordisk to globalny zespół sportowy, w skład którego wchodzą rowerzyści, triatloniści
oraz biegacze – wszyscy członkowie zespołu chorują na cukrzycę.  Misją Team Novo Nordisk jest promowanie aktywnego stylu życia oraz inspirowanie osób chorych do rozpoczęcia aktywności fizycznej. Członkowie zespołu udowadniają, że pomimo choroby przewlekłej, można cieszyć się wysoką jakością życia, aktywnie uczestniczyć we wszystkich wyzwaniach i realizować swoje marzenia – także te o profesjonalnej karierze sportowej.

Liderem teamu jest pierwsza wyczynowa drużyna kolarska złożona wyłącznie z zawodników z cukrzycą.  Sportowcy z Teamu Novo Nordisk biorą udział w licznych imprezach na całym świecie mierząc się z najlepszymi zawodnikami. Reprezentacja Teamu Novo Nordisk w ubiegłym roku startowała w 73. Tour De Pologne.

Przemek Kotulski dowiedział się o zakwalifikowaniu do zespołu tuż przed wyjazdem na obóz treningowy w Hiszpanii: Jestem bardzo szczęśliwy, że zostałem zakwalifikowany do Team Novo Nordisk. Praca z tak doskonałym zespołem trenerów, lekarzy i zawodników to dla mnie wielkie wyróżnienie. Wiem, że dzięki ich profesjonalnej wiedzy i doświadczeniu polegającej na pracy z zawodnikami chorującymi na cukrzycę, będę w stanie pracować nad coraz lepszymi wynikami, jednocześnie będąc otoczonym najlepszą opieką diabetologiczną. Liczę, że z Teamem Novo Nordisk uda mi się pobić swoje kolejne rekordy i osiągać sukcesy w kolarstwie – powiedział Kotulski.

Przemek pochodzi z niewielkiego miasta Rydułtowy na Śląsku, a na cukrzycę zachorował w wieku
3 lat. Był zawodnikiem LK UKS Pszczyna, z którym z powodzeniem uczestniczył w wyścigach kolarskich w Polsce i za granicą. Uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie w Świdnicy i reprezentuje UKKS Imielin. Jest również stypendystą Ogólnopolskiego Programu Drużyna MOJACUKRZYCA.PL:

 Aktywność fizyczna to jeden z filarów prawidłowego leczenia cukrzycy: pomaga zmniejszyć ryzyko rozwoju przewlekłych powikłań choroby oraz utrzymać dobre samopoczucie i ogólny stanu zdrowia.  Dlatego bardzo istotne jest, aby zachęcać dzieci do regularnego uprawiania sportu już od najmłodszych lat. Jesteśmy dumni z Przemka, że swoją postawą udowadnia, iż konsekwencja oraz dążenie do realizacji marzeń to główne czynniki w realizacji kariery sportowej i nawet przewlekła choroba nie musi stać na jej przeszkodzie. – powiedział Mariusz Masiarek z Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą

Dodaj komentarz