Nowa drużyna Bartosza Giemzy z szansą na mistrzostwo w Enduro MTB

Enduro MTB jest jedną z najprężniej rozwijających się dyscyplin w kolarstwie górskim. Nic dziwnego, że Bartosz Giemza, wielokrotny mistrz Polski w BMX Racing, idzie za ciosem i prezentuje swój nowy zespół Kellys OSHEE Racing. Cel jest jeden – zdobyć drużynowe mistrzostwo.

Sporty ekstremalne cieszą się coraz większą popularnością, ale jednocześnie wymagają ponadprzeciętnych zdolności fizycznych, odpowiedniego przygotowania i motywacji. W ubiegły piątek w Wiśle, drużyna Kellys OSHEE Racing zaprezentowała plany na najbliższy sezon w nowym składzie, w jakim planuje zdobyć mistrzostwo Polski w Enduro MTB. Od teraz w skład pięcioosobowego zespołu wchodzą: Bartosz Giemza, Mateusz Baliński, wicemistrz w Enduro MTB, Michał Martyka, najbardziej doświadczony zawodnik tej dyscypliny, Mateusz Madzia, który do tej pory zdobył m.in. czwarte miejsce w Downtown oraz Arkadiusz Holewik, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w olimpijskiej dyscyplinie BMX Racing i jednocześnie najmłodszy reprezentant drużyny.

Prezentacja zespołu to dla zawodników jeden z elementów podniesienia poprzeczki w Enduro MTB. „Nowy sezon to dla nas ogromne wyzwanie. Po raz pierwszy będziemy startować w tak zróżnicowanym składzie, jednak jesteśmy dobrej myśli i dlatego też postawiliśmy sobie realny cel – być najlepszymi w Enduro MTB w Polsce. Nie będzie to łatwe, ponieważ jesteśmy nauczeni doświadczeniem, że w kolarstwie górskim wszystko może się zdarzyć, ale łączy nas motywacja i chęć przekraczania granic – a to jest najważniejsze”, mówi Bartosz Giemza.

Podczas intensywnych treningów, gdy organizm traci nie tylko wodę ale i ważne dla zdrowia witaminy, węglowodany czy elektrolity, nie można zapomnieć o odpowiednim nawodnieniu. Firma OSHEE, będąca sponsorem drużyny Kellys OSHEE Racing, przygotowała izotonik FOR BIKERIDERS o smaku limonki i mięty, który powstał z myślą o pasjonatach rowerowych. Napój zawiera odpowiednio dobrane witaminy z grupy B – B3, B5, B6, B7 oraz witaminę E i potas, które wpływają m.in. na prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego oraz pracę mięśni czy ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym. Izotonik zalecany jest do spożycia zarówno przed, w trakcie lub po zakończeniu treningu.

Najbliższe zawody Enduro MTB odbędą się w kwietniu. Kellys OSHEE Racing ma czas na solidne przygotowanie się i walkę o zostanie najlepszą drużyną w Polsce w tej dyscyplinie.

Dodaj komentarz