Ruszyły zapisy do Bike Adventure 2017

Już od pewnego czasu znamy datę przyszłorocznej edycji etapowego wyścigu Bike Adventure, a dosłownie kilka dni temu ruszyły internetowe zapisy. Impreza odbędzie się w dniach 1-4 lipca 2017 r. i ponownie rozgości się w Szklarskiej Porębie, otwierając festiwal Bike Week.

Tegoroczna formuła, która zdecydowanie się sprawdziła i spotkała z przychylnym przyjęciem kolarskiej braci będzie więc obowiązywać również w przyszłym roku. Po przeniesieniu wyścigu do Szklarskiej Poręby i włączeniu go w Bike Week, który generuje spory ruch wokół kilku kolarskich dyscyplin, wyścig szybko zyskuje rangę, na którą z pewnością zasługuje, a frekwencyjny sukces z roku 2016 wydaje się sugerować, że organizatorzy idą w dobrym kierunku. Po kilku latach ciężkiej pracy Bike Adventure to marka znana i uznana.

561542_312267235552999_905113418_n

Już teraz warto więc zaplanować wakacje pod znakiem MTB, a w wypełnionym startami kalendarzu znaleźć miejsce na Bike Adventure 2017. Limit startujących ponownie określono na 500 osób. Warto się więc pośpieszyć, tym bardziej że do 31.12.2016 obowiązuje najniższa opłata startowa. Potem będzie ona sukcesywnie rosnąć.

Cztery dni ścigania w Górach Izerskich i Karkonoszach to wyzwanie dla najtwardszych zawodniczek i zawodników. Maratonów mamy w Polsce coraz więcej – również tych naprawdę górskich, trudnych i wymagających, ale wyścigów etapowych jest tylko kilka i można je policzyć na palcach jednej ręki. Bike Adventure to impreza, która na pewno jest w stanie zagospodarować sportowy, kolarski i przygodowy potencjał tej części Sudetów i Dolnego Śląska, zapraszając miłośników MTB w niesamowitą rowerową podróż, która potrwa cztery dni. To dni wypełnione wyczerpującym wielogodzinnym ściganiem i przemierzaniem górskich bezdroży. Do przejechania będzie w sumie ok. 250 km z przewyższeniem ok. 8000 m (w wersji PRO) lub 130 km i 4000 m przewyższenia (w wersji FUN). Uczestnik deklaruje więc swój udział w wybranej wersji – tej dłuższej lub krótszej, ale bez względu na swój wybór ma do przejechania cztery etapy.

Wyścig tradycyjnie będzie podzielony na część izerską (pierwsze dwa etapy) i karkonoską (dwa kolejne). Codziennie czekać będą inne trasy – selektywne, wymagające, zróżnicowane. Rywalizować będzie można indywidualnie oraz parami i w drużynach. Organizatorzy zapewniają, że będą w stanie wydobyć z przygotowanych do wyścigu tras wszystko co potrzeba: i stopniowane trudności, i malownicze widokowe wygodne podjazdy, zielone górskie łąki i mroczne świerkowe bory, kręte szybkie single, karkołomne kamieniste zjazdy, szutry, błoto, korzenie, skały…

Wszystkie etapy będą się zaczynały i kończyły w Szklarskiej Porębie. Na zawodników czekają ciekawe i bogate pakiety startowe, pamiątkowe koszulki i medale, serwis, posiłki, punkty odżywcze na trasie, a przede wszystkim ekscytująca sportowa i lekko ekstremalna zabawa oraz wyjątkowa, długo potem wspominana atmosfera górskiej etapówki. Kto kiedykolwiek był, ten wie o czym mowa.

Grabek Promotion – organizator Bike Adventure zaprosi też na Bike Week do Szklarskiej Poręby kolarzy szosowych na kolejną edycję wyścigu Izerski Klasyk, a także na Bike Maraton, bo przecież Szklarskiej w rozkładzie jazdy tego cyklu zabraknąć w przyszłym roku nie może.

Dodaj komentarz