Ruszyły zapisy na Bike Maraton 2018

Zaczęło się! Organizatorzy Bike Maratonu otworzyli listy startowe! Już można wypełniać formularze zgłoszeniowe na najbardziej wyczekiwane imprezy nadchodzącego sezonu. Pierwsza edycja BM odbędzie się już 14 kwietnia w Miękini, ale zapisy, jak zwykle, ruszają już zimą, a w niespełna dobę po ich rozpoczęciu, na liście zgłoszeń mamy już kilkaset nazwisk.

W tym roku trzymane do ostatniej chwili w tajemnicy lokalizacje tegorocznych edycji Bike Maratonu wywołały sporo emocji i pozytywnego zamieszania. Coś co wydawało się nie do zmiany i nie do ruszenia, ruszyło się i zmieniło (np. z pozoru „niezmienialna” data zawodów w Świeradowie, dająca wreszcie okazję do ścigania się bez jesiennych słot, chłodów i przymrozków), kilka edycji zmieniło daty, nie ma Ludwikowic Kłodzkich, zostały Zdzieszowice, a największą niespodzianką pozostaje finał w Sobótce. Poza tym mamy to co najlepsze: Miękinię, Polanicę, Szklarską Porębę, Bielawę, Obiszów, Wisłę, Wałbrzych. Maratony w kalendarzu UCI będziemy mieć w Szklarskiej Porębie i Jeleniej Gorze.

Wśród niespodzianek, żeby nie powiedzieć: sensacji, z pewnością na pierwsze miejsce wysuwa się jednak Ultra Bike Maraton w Szklarskiej Porębie na dystansie 100 km wraz z punktowymi bonusami do klasyfikacji generalnej.  To powinien być obowiązkowy punkt programu dla każdego miłośnika MTB w Polsce i chyba najjaśniejszy punkt tegorocznego kalendarza.

Zapisy na stronie bikemaraton.com.pl już działają. Rejestrować można się już bez żadnych przeszkód i ograniczeń, wybierając pojedyncze starty bądź oferowane przez organizatorów, atrakcyjne cenowo pakiety, począwszy od najmniejszego – za 3 wybrane edycje, a na największym ( 11 startów) skończywszy.

Jednorazowy start opłacony przynajmniej na 10 dni przed imprezą będzie kosztował 70 PLN.

Przykładowy pakiet dający prawo startu w pięciu edycjach kosztuje 320 PLN, więc po prostu się opłaca i daje nieco oszczędności. Wyższa opłata startowa dotyczyć będzie tylko specjalnej edycji Ultra w Szklarskiej Porębie. Pamiętać trzeba też o jednorazowej opłacie w wys. 20 PLN za numer startowy, który posłuży nam przez cały sezon, na wszystkich edycjach.

Dzieci i młodzież zawsze zapłacą mniej. Mniej też zapłacimy, robiąc to odpowiednio wcześniej. Warto o tym pamiętać i już teraz się zarejestrować i opłacić planowane wizyty na Bike Maratonie 2018.

Bike Maraton to oczywiście nie cały plan teamu Macieja Grabka na nadchodzący sezon. Szosowy Klasyk (3 edycje) pojawi się w kalendarzu cyklu Via Dolny Śląsk, kultowy Uphill Race Śnieżka odbędzie się 17 czerwca, a etapówka Bike Adventure, która lada moment zamknie już listy startowe, wystartuje 30 czerwca. Nie zabraknie również emocji związanych z XC: Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race odbędzie się 22 września. I to również nie wszystko, bo będzie również co robić w świecie biegów górskich, które najczęściej towarzyszyć będą kolejnym edycjom Bike Maratonu: cykl 6 biegów górskich Runner’s World Super Bieg rusza w Polanicy 13 maja.

Dodaj komentarz