CCC Sprandi Polkowice na Colombia Oro y Paz

Sześciu „pomarańczowych” rozpocznie sezon 2018 nietypowo, bo od startu w Ameryce Południowej. Wystartują oni w kolumbijskim wyścigu etapowym, Colombia Oro y Paz (6-11 lutego, 2.1).

Wyścig będzie niejako podzielony na dwie połówki – pierwsze trzy etapy przeznaczone będą dla sprinterów, trzy ostatnie zakończą się podjazdem. Większość rywalizacji będzie prowadzona na wysokości ponad 1000m n.p.m i fakt ten może wpłynąć na przebieg zmagań.

Potraktujemy ten wyścig jako bardzo solidne przetarcie przed sezonem i nie będziemy nakładać na zawodników presji wyniku. Na starcie stanie wiele południowoamerykańskich ekip oraz grup, które mają za sobą start w Vuelta a San Juan Internacional i zaaklimatyzowali się już w innej strefie czasowej, pogodzie i wysokości. Przyjechaliśmy do Kolumbii 4 dni przed wyścigiem, więc będziemy chcieli wykorzystać ten czas na przystosowanie się do tych warunkówmówi Piotr Wadecki dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Będzie to pierwsza edycja Colombia Oro y Paz i na starcie tej imprezy staną 4 grupy UCI World Tour, w bardzo silnym składzie. Wśród zapowiedzianych uczestników są m.in. Nairo Quintana, Rigoberto Uran, Sergio Henao, Fernando Gaviria, czy też Julian Alaphilippe.

Etapy będą rozgrywane w kolumbijskich godzinach poranno-południowych, zatem po uwzględnieniu 6-godzinnej różnicy czasu, kończyć się będą w godzinach 18-19 czasu polskiego.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Colombia Oro y Paz (6-11.02): Paweł Franczak, Paweł Bernas, Michał Paluta, Mateusz Taciak, Leszek Pluciński, Adrian Kurek

Colombia Oro y Paz:

Etap 1, 6 lutego, Palmira-Palmira, 99,9 km

Etap 2, 7 lutego, Palmira-Palmira, 183,4 km

Etap 3, 8 lutego, Palmira-Buga, 163,2 km

Etap 4, 9 lutego, Buga-El Tambo, 149,5 km

Etap 5, 10 lutego, Pereira-Salento, 160,8 km

Etap 6, 11 lutego, Armenia-Manizales, 184,3 km

Foto: Szymon Sikora

Dodaj komentarz