Ruszyła II edycja akcji Rower Pomaga

10 marca ruszyła II edycja akcji Rower Pomaga organizowanej przez fundację ekologiczną ARKA. W ubiegłym roku akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, dzięki czemu dzieci z domów dziecka otrzymały 24 rowery.

Podczas inauguracji II edycji akcji Rower Pomaga przygotowany został widowiskowy happening, w trakcie którego uczniowie ułożyli z 50 rowerowych kół ogromne serce. Każde rowerowe koło symbolizuje rower, który w tym roku organizatorzy chą przekazać dzięki Wam dzieciom.

Tradycyjnie w akcji łączymy tematykę ekologiczną ze społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.RowerPomaga.pl. Od razu zobaczycie w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyliście emisje CO2, gdyby ta sama odległość została pokonana samochodem.

Za każde 20000 wspólnie przejechanych na rowerach kilometrów, dzięki sponsorom przekazujemy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych ich wymarzony rower.

Serce z rowerowych kół z recyklingu

Przypomnijmy, że podczas I edycji akcji Rower Pomaga uczestnicy przejechali ponad 120 tysięcy kilometrów na rowerach, dzięki czemu dzieci otrzymały 24 wymarzone rowery.

Dodaj komentarz