Jose Antonio Hermida na podium w Hiszpanii

Doświadczony zawodnik Multivan Merida Biking Teamu zaprezentował się z dobrej strony w ostatnią niedzielę w Hiszpanii. Jose Antonio Hermida zajął 3. miejsce w wyścigu Copa Catalana rozgrywanym w Banyoles. – Jestem bardzo zadowolony z coraz lepszej formy – powiedział Hiszpan.

Jose Antonio Hermida udanie rozpoczął olimpijski sezon. Po zajęciu 6. miejsca w etapowej części Cyprus Sunshine Cup, tym razem stanął na podium u siebie. W ostatnią niedzielę zawodnik Multivan Merida Biking Teamu zajął 3. miejsce w wyścigu Copa Catalana, w którym nie zabrakło kolarzy światowej czołówki. Mistrz świata z 2010 r. w mocnym tempie rozpoczął zmagania w Banyoles i przeprowadził selekcję, która szybko sprawiła, że tylko czterech zawodników pozostało w walce o zwycięstwo. Oprócz Hermidy byli nimi utytułowany Francuz Julien Absalon oraz jego rodacy Hugo Drechou i Victor Koretzky.

Na przedostatnim okrążeniu tempa czołówki nie wytrzymał Absalon i sprawa wygranej miała się rozegrać między pozostałą trójką. Finałowe okrążenie przyniosło natarcie Hermidy. – Chciałem wygrać i dałem z siebie wszystko podczas 30-sekundowego ataku. Niestety udało mi się tylko na jakiś czas pozbyć Drechou – komentował Hiszpan na mecie. Zwycięstwo w wyścigu przyniosła kontra, którą wyprowadził Koretzky, Hermida przegrał sprint o 2. miejsce z Drechou i zajął 3. pozycję, na którą nie miał jednak zamiaru narzekać. – Dobrze czułem się już na wyścigu etapowym Afxentia na Cyprze, ale nie był on tak wymagającym testem jak ten typowy wyścig cross country. Wspaniale było w nim walczyć i przez cały czas ustalać odpowiednią strategię, jadąc w czołówce na oczach tak entuzjastycznych kibiców – przyznał zawodnik Multivan Merida Biking Teamu. – Na ostatnim okrążeniu nie udało mi się uniknąć drobnej straty, której nie byłem w stanie już nadrobić. Jestem jednak bardzo zadowolony z coraz lepszej formy – dodał. Przed pierwszymi zmaganiami w Pucharze Świata XC będzie on wspólnie ze swoją ekipą startował w serii wyścigów XC w Mediolanie i pierwszym wyścigu Pucharu Szwajcarii.

cci_banyoles_hermida_01

Wyniki Copa Catalana Internacional

Elita mężczyzn

  1. Victor Koretzky, 1 godz. 38’ 6”
  2. Hugo Drechou, + 18”
  3. Jose Antonio Hermida, + 19”

Dodaj komentarz