Rusza jubileuszowy wyścig „Szlakiem Grodów Piastowskich”

W tym roku Wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich odbędzie się już po raz 50. Ponad stu kolarzy z czternastu ekip rozpoczynie ściganie w dniu dzisiejszym, a zakończą trzy dni później w Legnicy.

Wszystkie etapy tegorocznej edycji wyścigu, rozgrywają się na rundach, wokół czterech miejscowości – Świdnicy, Polkowic, Dzierżoniowa i Legnicy. Na trasie pierwszych dwóch, ulokowane są premie górskie 2.kategorii (przekraczane 8 razy na 1.etapie i 6 razy na 2.etapie). Trzeciego dnia zmagań kolarze będą się wspinać na Przełęcz Waliborską i Srebrną Górę – oba podjazdy pokonają po 3 razy, czyli łącznie 6-krotnie zameldują się na szczycie. Finał zmagań to płaski etap na rundach w Legnicy.

Skróty z etapów będzie można obejrzeć codziennie wieczorem na TVP Wrocław i TVP Sport, odpowiednio o godz. 22:20 i 22:40. 10 maja zaprezentowany zostanie skrót całego wyścigu (o godz. 15:30 w TVP Sport i 18:00 w TVP Wrocław).

Tytułu sprzed roku będzie bronił kolarz CCC Sprandi Polkowice, Mateusz Taciak.

Tegoroczna edycja wydaje się być bardzo otwarta – nie ma jazdy indywidualnej na czas, więc kluczowa będzie aktywna i agresywna jazda na pierwszych trzech, pagórkowatych etapach. Szczególnie trzeci odcinek wygląda na ciężki, z sześcioma podjazdami pierwszej kategorii. W wyścigu wystartuje trzon zespołu z Tour of Turkey, który bardzo dobrze sobie radził w rywalizacji z najlepszymi ekipami na świecie i dzielnie bronił wysokiej pozycji Davide Rebellina, w klasyfikacji generalnej. Dla naszej ekipy start w Grodach jest zawsze bardzo istotny, gdyż rozgrywa się w okolicach siedziby naszego sponsora i będziemy chcieli się pokazać z jak najlepszej strony – powiedział dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice, Piotr Wadecki.

PROGRAM WYŚCIGU:

środa – I etap – Świdnica – Świdnica (176 km)

czwartek – II etap – Polkowice – Polkowice (155 km)

piątek – III etap – Dzierżoniów – Dzierżoniów (195 km)

sobota – IV etap – Legnica – Legnica (90 km)

Dodaj komentarz