Rowerowy weekend pełen emocji (23-24.04)

Nie ważne czy zdecydujesz się na kibicowanie, czy staniesz na starcie jakiegoś wyścigu – ten weekend będzie na pewno pełen emocji. Największym wydarzeniem jest Puchar Świata w Australii, który transmitowany będzie z soboty na niedzielę od godziny 3 w nocy. Jeżeli więc nie startujecie w żadnym wyścigu na weekendzie, radzę nastawić budziki. 

V Edycja MTB Wietrzno – 23.04

23 kwietnia zapraszamy do Wietrzna na Podkarpaciu. Odbędzie się tam V edycja MTB Wietrzno. Organizatorem zawodów jest MOSiR Dukla oraz Gmina Dukla. Spotykamy się przy Sali Domu Ludowego. Przygotowane zostały dwa dystanse: krótki 20 km oraz oraz długi 43 km. Dodatkowo wszystkie dzieci do lat 12 zapraszamy na zawody XC.

Wietrzno V Edycja

Diverse Downhill Contest -Międzybrodzie Żywieckie – 23-24.04

Diverse Downhill Contest to największe i najbardziej popularne zawody downhillowe w Polsce, zarówno pod względem frekwencji zawodników jak i kibiców, którzy licznie przybywają oglądać zmagania zjazdowców. Historia zawodów sięga 2006 roku i trwa nieprzerwanie już jedenasty sezon rowerowy! Agencja Sportainment co roku stawia poprzeczkę wyżej – organizując zawody na coraz wyższym poziomie i z coraz wyższą rangą. W 2016 Diverse Downhill Contest to dwie edycje: jedna to rozpoczęcie sezonu i zarazem pierwszy Puchar Polski, druga, która odbędzie się we wrześniu to… jeszcze niespodzianka, o której poinformujemy wkrótce. Już dziś zapewniamy że będzie to precedens na skalę europejską.

Podczas pierwszej w tym sezonie edycji Pucharu Polski 23 i 24 kwietnia dwukilometrowa trasa zjazdowa wytyczona na stoku góry Żar ponownie zweryfikuje umiejętności i formę zawodników po zimie. Jak zawsze podczas rozpoczęcia sezonu downhillowego organizatorzy spodziewają się nie tylko zawodników z Polski, ale także z zagranicy, którzy chętnie startują w Diverse Downhill Contest. Podobnie jak w latach poprzednich zawody rozgrywane będą w kilku kategoriach przeznaczonych zarówno dla zawodników, jak i zawodniczek.

12719488_1088939777813737_234868198307063548_o

Bike Atelier MTB Maraton – Dąbrowa Górnicza – 24.04

I edycja Bike Atelier MTB MARATON odbędzie się 24 kwietnia w Dąbrowie Górniczej. Zawodnicy będą ścigać się na dwóch dystansach: PRO (65,1 km) oraz HOBBY (23 km). Przygotowano również trasę dla dzieci. Start o godzinie 11:30.

daty_grafika_info_a

LOTTO Poland Bike Marathon –  Nowy Dwór Mazowiecki – 24.04

LOTTO Poland Bike Marathon wraca do legendarnej Twierdzy Modlin. W niedzielę 24 kwietnia, cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, zawita ósmy raz z rzędu do Nowego Dworu Mazowieckiego, oddalonego od Warszawy o zaledwie 34 km. Ta miejscowość, jako jedna z nielicznych, znajduje się na mapie Poland Bike od samego początku.

Nowa będzie lokalizacja kolorowego miasteczka kolarskiego. Start i meta wyścigów LOTTO Poland Bike Marathon znajdą się w niezwykle atrakcyjnym miejscu fortecy – na terenie Warszawa Modlin Smart City – w pobliżu najdłuższego w Europie budynku, będącego koszarami wojskowymi, liczącego 2250 m długości.

Rywalizacja tradycyjnie odbędzie się na trzech dystansach: MAX (48 km), MINI (24 km) oraz FAN (8 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

plakat-2016-ndm

Cyklo Gdynia MTB – Gdynia – 24.04

Organizatorzy przygotowali dwa dystanse: Mini (28km) oraz Mega (42km).

Wyścig Cyklo Gdynia MTB odbędzie się 24 kwietnia 2016 r. Start, meta oraz biuro zawodów zlokalizowane będzie przy Stadionie Miejskim w Gdyni. Trasa wyścigu to pętla 12-kilometrowa poprowadzona na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych, przygotowując specjalną edycję Cyklo Gdynia MTB Kids dla dzieci w wieku 6-15 lat.

0001

Dodaj komentarz