Gunn-Rita Dahle Flesjaa – moja forma jest taka, jak być powinna

Gunn-Rita Dahle Flesjaa kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Tydzień po wygranej w wyścigu w Nalles tym razem pewnie triumfowała w Trofeo Delcar w Montichiari we Włoszech. – Moja forma jest taka, jak być powinna – powiedziała zawodniczka u. 2. miejsce w finałowych zmaganiach z serii Internazionali d’Italia MTB zajęła Maja Włoszczowska.

Sezon olimpijski nie mógł się rozpocząć lepiej dla Gunn-Rity Dahle Flesjii. Po zwycięstwach na Cyprze oraz w Nalles we Włoszech tym razem nie miała sobie równych w Montichiari. Zawodniczka Multivan Merida Biking Teamu wygrała w ostatni weekend Trofeo Delcar, finałowy wyścig XC z serii Internazionali d’Italia MTB, w którym triumfowała także w ubiegłym roku. Podobnie jak w poprzednim wyścigu tego cyklu w Nalles, także w Montichiari Norweżka od startu narzuciła zabójcze tempo. Kiedy jej najgroźniejsze rywalki utknęły w tłoku na pierwszym trudnym podjeździe, Dahle Flesjaa odjechała reszcie stawki i nie oddała prowadzenia do końca wyścigu. Odniosła pewny triumf nad Mają Włoszczowską (strata 1’ 16”), 3. miejsce zajęła Jana Bełomojina (+ 2’ 17”).

ceremony_Rabensteiner_Wloszczowska_Dahle_Belemonya_ITA

– Po serii ciężkich treningów brakowało mi dzisiaj nieco świeżości, ale mimo to czułam się bardzo dobrze. Nogi spisały się bez zarzutu, a moja forma jest taka, jak być powinna. Właśnie dlatego jestem bardzo zadowolona z tego zwycięstwa – powiedziała Gunn-Rita Dahle Flesjaa po triumfie. Nie zdecydowała się ona na długą podróż na pierwszy wyścig Pucharu Świata XC w Australii i zmagania w Pucharze Świata rozpocznie od Albstadt. Multivan Merida Biking Team będą w Australii reprezentować Ondrej Cink, Thomas Litscher oraz Jose Antonio Hermida.

12998403_1782937608601309_8983170254677505632_o

Trofeo Delcar, 4. wyścig z serii Internazionali d’Italia MTB, Montichiari

Podium elity kobiet

  1. Gunn-Rita Dahle Flesjaa, 1 godz. 24’ 48”
  2. Maja Wloszczowska, POL, + 1’ 16”
  3. Jana Bełomojina, UKR, + 2’ 17”

Źródło zdjęć: EGO-Promotion, Armin M. Küstenbrück

Dodaj komentarz