Relacja z LOTTO Poland Bike Marathon w Radzyminie

To była prawdziwa kolarska bitwa! Peleton LOTTO Poland Bike Marathon zawitał do podwarszawskiego Radzymina. Frekwencja dopisała. I to mimo dość niepewnej pogody. W Mieście Cudu nad Wisłą wystartowało 750 amatorów na rowerach górskich. To był czwarty etap tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Kolarskie Miasteczko ze startem i metą wyścigów znalazło się przy Szkole Podstawowej im. Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie.

– To był finisz rowerowej „majówki” – mówi Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Niezwykle zróżnicowany radzymiński szlak ponownie okazał się sporym wyzwaniem. Trasa przebiegała na dość pofałdowanym, interwałowym obszarze Radzymin – Rynia – Białobrzegi, m.in. w pobliżu historycznych bunkrów w Forcie Beniaminów.

Na trasie MAX (54 km) zwyciężył Paweł Baranek (AirBike.pl), finiszując przed Kamilem Karwatem (Świat Rowerów Team) i Pawłem Trzcińskim (KK Catena Wyszków). Wśród kobiet wygrała Anna Sajnóg, przed Izabelą Kamińską (obie z IM Logistic Rafbike Cycling Team) i Barbarą Kleczaj (Bike Salon Team).

Dystans MINI (30 km) najszybciej pokonał Tomasz Posadzy (metrobikes.pl), wyprzedzając Rafała Cichockiego (CMRS Auto Części) i Emila Krupę (Peugeot Niedziółka Bike Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Justyna Tarnowska (Bike Salon Team), przed Julitą Tomaszewską (Timbud Team) i Katarzyną Praszczałek (UKK Huragan Wołomin).

Najmłodsi ścigali się na trasie FAN (8 km). Wśród chłopców zwyciężył Filip Surdyk, przed Jakubem Gregorowiczem (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team) i Jakubem Brutkowskim (UKK Huragan Wołomin). W gronie dziewcząt wygrała Kamila Klaus, przed Natalią Dobrzyńską (obie z Kamyk Radzymin MTB Team) i Aleksandrą Krzemińską (UKK Huragan Wołomin). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej w Radzyminie triumfował IM Logistic Rafbike Cycling Team, przed Świat Rowerów Team i KK Catena Wyszków. Młodzieżową punktację drużynową wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, przed UKK Huragan Wołomin i Warszawskim Klubem Kolarskim. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Przybylscy, przed Surdykami i Dorszami. W punktacji Omnium Poland Bike 2019 prowadzą Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków) i Anna Sajnóg (IM Logistic Rafbike Cycling Team).

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon pozostaje na Mazowszu. Kolejne kolarskie emocje już w najbliższą niedzielę 12 maja w podwarszawskiej gminie Nadarzyn. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Foto: Poland Bike

Dodaj komentarz