Relacja z LOTTO Poland Bike Marathon w Stężycy

Tegoroczny LOTTO Poland Bike Marathon wkroczył w decydującą fazę. Znajdująca się na granicy Mazowsza i Lubelszczyzny Stężyca koło Dęblina była areną trzynastego już spośród siedemnastu etapów cyklu wyścigów amatorów MTB, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Kolorowe Miasteczko Poland Bike ze startem i metą zawodów znalazło się na terenie ośrodka „Wyspa Wisła” w Stężycy. Tradycyjnie miłośnicy jazdy na rowerach górskich mieli do wyboru dwie trasy, przebiegające ścieżkami i duktami leśnymi w dolinie środkowej Wisły.

Na dystansie MAX (48 km) zwyciężył Bartosz Grędziński (Kross Staff Team), przed Kamilem Kuszmidrem i Adrianem Jusińskim (obaj z TRW MTB Racing). Wśród kobiet wygrała Izabela Żeszczyńska (Dirty40), wyprzedzając Joannę Kur z Kobyłki i Nikolę Bujak (Absolute Bikes RedIngo Team).

Trasę MINI (32 km) najszybciej pokonał Grzegorz Marcinkiewicz (Nasz Bike Team), finiszując przed Adrianem Wawerem (Baran Cycling Team) i Robertem Sawą (Inżynieria Rowerowa). W rywalizacji kobiet triumfowała Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Mybike.pl), która wyprzedziła Monikę Sypułę (Wodociągi Warszawskie) i Katarzynę Skurę (Absolute Bikes RedIngo Team).

Na dystansie FAN (7 km) ścigali się uczniowie i uczennice szkół podstawowych. Wśród chłopców zwyciężył Michał Gruca, przed Jakubem Gregorowiczem i Nikodemem Rowickim (wszyscy z Kamyk Radzymin MTB Team). W gronie dziewcząt najlepsza była Dominika Wiśniewska (UKK Huragan Wołomin), przed Katarzyną Praszczałek (Dynamik-ART) i Malwiną Krzyczkowską (Akademia Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej w Stężycy triumfował TRW MTB Racing, przed Absolute Bikes RedIngo Team i KS Energia Kozienice. Młodzieżową punktację drużynową wygrał UKK Huragan Wołomin, przed Kamyk Radzymin MTB Team i Akademią Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Żeszczyńscy, przed Gregorowiczami i Sienkiewiczami. W punktacji Omnium Poland Bike 2017 prowadzą nadal Grzegorz Marcinkiewicz (Nasz Bike Team) i Joanna Sobczuk (Wodociągi Warszawskie).

Teraz ekipa Poland Bike wraca na Mazowsze i zaprasza na wyjątkowy kolarski weekend w Nieporęcie nad Jeziorem Zegrzyńskim. W sobotę 26 sierpnia ta podwarszawska miejscowość zadebiutuje na mapie LOTTO Poland Bike Marathon, a dzień później w niedzielę 27 sierpnia w Nieporęcie odbędą się jubileuszowe, dziesiąte Drużynowe Mistrzostwa Polski MTB Amatorów. Każdy może wystartować. Wystarczy mieć rower i kask.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Dodaj komentarz