Pomysł na rowerowy prezent świąteczny!

Coraz większymi krokami zbliżamy się do świąt Bożego Narodzenia. Grudzień, to przecież miesiąc kupowania prezentów, a wiele osób ma z tym problem. Zwłaszcza problem z prezentem dla zapalonego rowerzysty, który wydawać by się nam mogło, że ma już wszystko z działu rower i akcesoria. Dziś mamy dla Was kilka ciekawych pomysłów na rowerowy prezent świąteczny.

Wybór prezentu nie jest łatwy. Pokażemy praktyczne rzeczy, które przydadzą się każdemu rowerzyście, ale również gadżety, o których mało jaki rowerzysta słyszał. Pod uwagę braliśmy też cenę – ustalmy do 200 zł. Dla Waszej wygody przedstawimy Wam dokładnie produkt, jego cenę oraz dostępność w danych sklepach.

  • Lampki rowerowe

Okres jesienno-zimowy jest bardzo uciążliwy dla rowerzysty. Niskie temperatury, częste opady oraz szybko zapadający zmrok nie sprzyja jeździe na rowerze. W tym czasie obowiązkowym wyposażeniem każdego roweru jest dobre oświetlenie. Wybór jest na prawdę ogromny. Komplet lampek możecie kupić już od 20 zł do nawet kilku tysięcy złotych. No ale nie przesadzajmy z prezentami, wystarczy komplet lampek Kross Lumi Set II w cenie 69,99 zł. Osobiście sam korzystam z tego zestawu do codziennej jazdy po mieście. Wygodne mocowanie bez użycia narzędzi to naprawdę mocna strona tego modelu. Lampka przednia posiada 3 diody Led o mocy 22 Lumenów, ponadto oferuje 2 tryby pracy: pulsacyjny oraz stały. Tylna lampka może pochwalić się mocą 3 Lumenów, jest to wartość wystarczająca do poruszania się w mieście.

lampki_kross
Kross Lumi Set II, fot. kross.pl
  • Terminarz rowerowy

Chyba każdy rowerzysta lubi mieć wszystkie informacje w jednym miejscu i tak, żeby nie zapomnieć o żadnym wydarzeniu. Z pomocą przychodzi terminarz rowerowy na rok 2016. Niezwykły kalendarz, osobisty notatnik, z którym można zaplanować czas, opisać ważne wydarzenia. To najlepsze kompendium wiedzy z zakresu branży rowerowej, profesjonalna książka teleadresowa, wyjątkowy album z zapierającymi dech w piersiach zdjęciami. Produkt dostępny na stronie terminarze.pl w cenie 34,99 zł.

terminarz
Terminarz rowerowy, fot. terminarze.pl
  • Skarpetki rowerowy

Element ubioru przydatny w każdej szafie kolarskiej. Krótkie, wysokie, jednokolorowe i te pstrokate – wybór jest na prawdę olbrzymi. Wszystko zależy od gustu rowerzysty. Warto przed zakupem upewnić się o odpowiedniej jakości materiału. Najlepiej jednak sprzedają się te najbardziej kolorowe. Poniżej skarpetki San Marco w cenie 37,90 zł.

san_marco_skarpetki
Skarpetki San Marco, fot. velo.pl
  • Strój rowerowy

Nowa koszulka lub spodenki rowerowe na pewno każdemu się przydadzą. To rzeczy, które zabieramy na każdą rowerową przejażdżkę. Niszczą się i brudzą, więc nowy komplet odzieży na pewno każdego ucieszy. Jaki więc wybrać? Koszulka musi być wykonana przede wszystkim  z dobrego materiału, który będzie dobrze odprowadzał pot. Co do spodenek, polecał bym te z szelkami – mniejsze prawdopodobieństwo, że będą nam się przesuwać i powodować dyskomfort. Na rynku dostępnych jest wiele modeli koszulek i spodenek kolarskich, więc jest w czym wybierać. Przykładowa koszulka polskiego producenta Kross, model Flow w cenie 129,99 zł.

koszulka_kross
Kross Flow, fot. kross.pl
  • Okulary kolarskie

Okulary kolarskie, to obowiązkowe wyposażenie każdego rowerzysty. Chronią one oczy przed promieniami UV, owadami i kurzem. Dostępne w każdej wersji kolorystycznej. Lepsze modele wyposażone są w wymienne szkła, które możemy wybierać zależnie od warunków pogodowych. Przedział cenowy równie bardzo rozciągły. Osobiście polecam okulary Accent Stingray w cenie 129 zł. Wyposażone są w poliwęglanową oraz wentylowaną soczewkę, która zmniejsza ryzyko zaparowania. Dostępne w kilku wersjach kolorystycznych.

accent_glasses_stingray_1_yellow_0
Accent Stingray, fot. velo.pl

A jakie są Wasze pomysły na rowerowy prezent? Podzielcie się nimi w komentarzach! 

Dodaj komentarz