Kalendarz Bike Maraton 2016!

To będzie już 16 sezon startowy. W 2016 roku Bike Maraton zaproponuje 12 terminów  w kalendarzu. Poza sprawdzonymi w ubiegłym roku miejscowościami pojawią się także dwie całkiem nowe lokalizacje. Początek sezonu to 16 kwietnia i podwrocławska Miękinia, koniec to 8 października i idealny na jesienne ściganie  Świeradów-Zdrój w Górach Izerskich. 

W sprawdzonych lokalizacjach nudy nie będzie – większość tras przejdzie zmiany – największe w Wiśle ( całkiem nowy kierunek jazdy), Wałbrzychu (duży lifting ) oraz Zdzieszowicach ( sporo nowych kilometrów). Nie będzie także stagnacji na pozostałych edycjach, pracujemy nad tym, żeby wszędzie pojawiła się jakaś nowa „wisienka” na trasie.

Obiszów i Nowa Ruda/Ludwikowice – nowości na trasie Bike Maraton 2016

Bike Park Obiszów to zadziwiające miejsce na mapie. W okolicach Polkowic i Głogowa nagle w lesie wyrasta sieć ścieżek rowerowych z takimi podjazdami i zjazdami, których nie powstydziłyby się liczne górskie miejscowości. Zawodnicy startujący w Bike Maratonie odwiedzą Obiszów i Gminę Grębocice – 7 sierpnia.
Dzień przed Bike Maratonem będzie można zmierzyć się z trasą Szosowego Klasyku w Grębocicach. Trasa klasyku także zaskakuje, w niby płaskiej części kraju znajdują się kilkukilometrowe podjazdy, a na pełnej rundzie będzie sporo metrów przewyższenia.

Ludwikowice/Nowa Ruda to drugi nowy punkt na mapie Bike Maraton 2016. Góry Sowie, Masyw Włodarza i wszechobecne ślady tajemniczego kompleksu „Riese” to największe atrakcje tej edycji. Prawdziwa górska trasa zadowoli każdego uczestnika Bike Maratonu.

BM_03_2016

Bike Week Szklarska Poręba – Bike Maraton i Bike Adventure w jednym tygodniu!

Początek wakacji to bardzo duża dawka prawdziwego MTB w mekce kolarstwa górskiego – Szklarskiej Porębie. Rowerowy tydzień pod nazwą „Bike Week” zgromadzi u podnóża Szrenicy wszelkiej maści rowerzystów. Początek Bike Week to Bike Adventure ( 2 – 5 lipca), 4 etapowy wyścig MTB dla prawdziwych twardzieli ( wersja PRO) oraz mniej zaawansowanych twardzieli ( wersja FUN). 4 dni ścigania po najlepszych ścieżkach Karkonoszy i Gór Izerskich. Kolejny punkt programu to Bike Maraton  ( 9 lipca) oraz Szosowy Klasyk (10 lipca) wyścig dla amatorów kręcenia po asfalcie. Piękna pętla przez Świeradów-Zdrój i Zakręt Śmierci po gładkich jak stół asfaltach. Podczas Bike Week nie zabraknie również Enduro, Dirtu, skoków do wody oraz koncertu gwiazd dużego formatu.

Mistrzostwa Polski w Maratonie, wyścig UCI i weekend z Mają Włoszczowską !

W tym roku Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB po kilku latach tułaczki na płaskich jak stół trasach wreszcie wracają w góry. Podczas wrześniowej edycji Bike Maratonu w Jeleniej Górze najlepsi kolarze górscy w Polsce będą rywalizować na trasie GIGA maratonu o koszulkę z białym orłem na piersi.

Bike Maraton Jelenia Góra będzie również pierwszym w Polsce wyścigiem zgłoszonym do prestiżowej serii maratonów UCI MTB Marathon Series. W trakcie rowerowego weekendu w Jeleniej Górze rozegrany zostanie również wyścig Jelenia Góra Trophy Maja MTB Race sygnowany przez najlepszą polską zawodniczkę Maję Włoszczowską i posiadający bardzo wysoką kategorię HC w hierarchii światowej federacji UCI.

Nie tylko rowerem człowiek żyje!

Z myślą o tych, którzy chcą się porządnie zmęczyć nie tylko na rowerze łączymy weekendy Bike Maraton z cyklem imprez biegowych SuperBieg.pl. W takim weekendzie można będzie poza pokonaniem trasy Bike Maraton zmierzyć się z trasami półmaratonów ( 21,097 km) ulicznych bądź górskich. Podczas każdego Super Biegu także trasa 10 km dla mniej zaawansowanych.

Kalendarz Bike Maraton 2016

1# Miękinia – 16 kwietnia

2# Polanica Zdrój – 7 maja

3# Zdzieszowice  – 21 maja

4# Wałbrzych – 4 czerwca

5# Wisła – 18 czerwca

6# Szklarska Poręba – 9 lipca

7# Bielawa – 23 lipca

8# Obiszów – 7 sierpnia ( niedziela)

9# Myślenice  – 20 sierpnia

10# Jelenia Góra – 11 września ( niedziela)

11# Nowa Ruda/Ludwikowice – 25 września

12# Świeradów-Zdrój – 8  października

Kalendarz  Superbieg.pl  2016

1# Miękinia – 17 kwietnia

2# Jelenia Góra – 1 maja

3# Polanica-Zdrój – 8 maja

4# Zdzieszowice  – 22 maja

5# Wałbrzych – 5 czerwca

6# Wisła – 19 czerwca

7# Bielawa – 24 lipca

8# Nowa Ruda/Ludwikowice – 25 sierpnia

9# Świeradów-Zdrój – 9 października

 

Dodatkowo:

Bike Adventure Szklarska Poręba 2016 –  2 – 5 lipca

1# Szosowy Klasyk Szklarska Poręba – 10 lipca

2# Szosowy Klasyk Grębocice – 6 sierpnia

Dodaj komentarz