Paris-Roubaix po raz 113

Już jutro – 12 kwietnia odbędzie się jeden z najpiękniejszych i zarazem najtrudniejszych wyścigów kolarskich. Mowa o wyścigu klasycznym, rozgrywanym na trasie z Paryża do Roubaix.

Tegoroczny start zgodnie z wieloletnią tradycją rozpocznie się w miejscowości Compiegne i zakończy się na welodromie w Roubaix. Sto trzynasta edycja wyścigu liczyć będzie 253 kilometry z czego 53 będą prowadziły po kostce brukowej. Odcinki brukowe podzielone będą na 27 sekcji, każda z nich będzie oceniana w pięciostopniowej skali w formie gwiazdek. Analizując mapkę wyścigu dostrzec można, że nadchodząca edycja zaoferuje kolarzom najsłynniejsze fragmenty: Trouée d’Arenberg (158 kilometr), Mons-en-Pévèle (205 kilometr) oraz Carrefour de l’Arbre (236 kilometr). Warto dodać, że każdy z wymienionych odcinków oceniony został na 5 gwiazdek.

Trasa Paris - Roubaix 2015.
Trasa Paris – Roubaix 2015.

Na starcie wyścigu stanie prawie 250 kolarzy, wśród nich takie sławy jak: Bradley Wiggins, Alexander Kristoff czy  zeszłoroczny zwycięzca Niki Terpstra.  Kto w tym roku w geście triumfu wzniesie kostkę nad swoją głowę?

Dodaj komentarz