Ondrej Cink zjeżdża na szosę! Pojedzie dla Bahrain-Merida

Ondrej Cink, brązowy medalista mistrzostw świata XC, zostawia kolarstwo górskie dla szosy. W sezonie 2017 jeden z czołowych zawodników MTB na świecie będzie się ścigał dla grupy Bahrain-Merida. – Zawsze marzyłem o tym, żeby zostać kiedyś kolarzem ekipy World Touru i startować  w wielkich tourach – mówi Cink, który w nowej grupie będzie się ścigał m.in. razem z Vincenzo Nibalim.

Jeden z czołowych zawodników MTB na świecie postanowił zjechać na szosę. Ondrej Cink, który przez ostatnie lata z powodzeniem reprezentował Multivan Merida Biking Team, w sezonie 2017 będzie się ścigał dla nowej grupy Bahrain-Merida. Duży talent czeskiego zawodnika objawił się na dobre w 2012, gdy został najlepszym młodzieżowcem świata. W ostatnich latach sięgnął w elicie po takie sukcesy jak brązowy medal mistrzostw świata XC (2015) i brązowy medal mistrzostw Europy XC (2016). W swoim ostatnim wyścigu Pucharu Świata w barwach Multivan Merida Biking Teamu zajął 2. miejsce w Vallnord w Andorze. Czeski zawodnik słynie z dobrej jazdy pod górę i chciałby potwierdzić to na podjazdach najsłynniejszych wyścigów szosowych.

Cink

– Przede wszystkim chciałbym podziękować grupie Bahrain-Merida za szansę, którą mi dała. Bardzo to doceniam. Zawsze marzyłem o tym, żeby zostać kiedyś kolarzem ekipy World Touru i startować w takich wyścigach jak Tour de France, Giro d’Italia czy Vuelta a Espana. Teraz będę miał okazję powalczyć o udział w tych legendarnych tourach, jestem więc bardzo zmotywowany przed nadchodzącym sezonem – mówi Cink. Mimo dużego talentu i wiary we własne umiejętności nie brakuje mu pokory. – Wiem, że będę się musiał wiele nauczyć. Wywodzę się z kolarstwa górskiego i jestem świadomy tego, że brakuje mi doświadczenia na szosie. Jestem jednak gotowy do ciężkiej pracy i chcę dać z siebie wszystko – deklaruje.

gd230239_color

Kierownictwo Bahrain-Merida nie kryje zadowolenia z podpisania umowy z Cinkiem. – Ondrej to światowej klasy zawodnik MTB i jesteśmy bardzo zadowoleni, że zostanie częścią naszej ekipy, w której będzie mógł zaprezentować swój talent na szosie – mówi Brent Copeland, menedżer grupy. – Ondrej ma niezwykłą umiejętność dobrego ścigania się na dużych wysokościach i wierzymy, że będzie to jego spory atut na szosie. Wierzymy też, że jego młody wiek [25 lat – red.] i talent, który ujawnił w MTB, pozwolą mu osiągać świetne wyniki i być dużym wzmocnieniem naszej ekipy – dodaje. Zwraca on również uwagę na to, że w szosowym peletonie nie brakuje przykładów udanej zamiany MTB na szosę. – To dla nas bardzo ekscytujący transfer, ponieważ wielu zawodników z przeszłością w MTB radziło sobie świetnie na szosie i uważam, że Ondrej podąży właśnie tą drogą – przewiduje Copeland. Wśród szosowych asów, których korzenie wywodzą się z MTB, można wymieć takich kolarzy jak Peter Sagan, Cadel Evans czy Ryder Hesjedal.

Ondrej Cink jest najnowszym wzmocnieniem grupy Bahrain-Merida. Twarzą ekipy jest Vincenzo Nibali, zwycięzca Tour de France i dwukrotny zwycięzca Giro d’Italia, który ma na swoim koncie także triumf w Vuelta a Espana. Inni kolarze, którzy pomogą Bahrain-Merida walczyć o najwyższe laury, to m.in. Ion Izagirre, Giovanni Visconti, Javier Moreno, Sonny Colbrelli czy Niccolo Bonifazio.

Źródło zdjęć: rowerymerida.pl, EGO-Promotion (Andreas Dobslaff, Armin M. Küstenbrück, Lynn Sigel)

Dodaj komentarz