Kolejne zwycięstwo Marcelego Bogusławskiego z VWSU MTB Team w przełajach

Marceli Bogusławski – nowy zawodnik z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – zwyciężył w drugim wyścigu cyklu przełajowego Pucharu Polski w miejscowości Ptaki. Bogusławski uplasował się również na pierwszej pozycji w Ogólnopolskim Wyścigu w Kolarstwie Przełajowym o Puchar Prezydenta Miasta Emila Sawickiego w Ełku.

Zawody w Ptakach były drugimi z cyklu jedenastu startów w przełajowym Pucharze Polski. Marceli wygrał wyścig
w Elicie mężczyzn. W niedzielę Bogusławski wystartował w wyścigu klasy B w Ełku, gdzie także zdobył pierwszą lokatę. Na trzeciej rundzie zawodnik zyskał kilkumetrową przewagę nad Bartoszem Pilisem, którą  stopniowo powiększał aż do mety.

m-boguslawski-fot-materialy-prasowe-2

Komentarz Marcelego Bogusławskiego z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

W miniony weekend wystartowałem w dwóch przełajowych wyścigach. Sobota to Puchar Polski CX w Ptakach. Pogoda nas nie rozpieszczała, mój Garmin pokazywał zaledwie dwa stopnie. Od samego początku nadałem mocne tempo. Po chwili dołączył do mnie Adam Żuber i współpracując powiększaliśmy przewagę nad konkurencją. Walka o pierwsze miejsce rozstrzygnęła się w połowie ostatniej rundy, na prostej, gdy postanowiłem zaatakować – zyskując tym kilkusekundową przewagę, którą utrzymałem do samego końca wyścigu.

Niedziela to start w zawodach klasy B w Ełku.  Od startu mocne tempo nadał Bartosz Pilis – wspólnie budowaliśmy przewagę nad rywalami. Po trzech rundach zaatakowałem i się udało – zyskałem kilkumetrową przewagę i w efekcie wygrałem wyścig.

Dodaj komentarz