Nadciąga Northtec MTB Zimą 2018!

Cezary Zamana ogłosił kalendarz zimowych maratonów z serii Northtec MTB Zimą. Szykujcie więc rowery i zimowe ciuszki, bo przed Wami 4 etapy mroźnego ścigania. Pierwszy maraton już na początku lutego!

Zimowy sezon rozpoczniemy w Jabłonnie (04.02), potem przeniesiemy się do Mrozów (18.02), następnym wyzwaniem będzie Karczew (04.03), i w końcu wielki finał w Długosiodle (18.03).

Ekipa Zamana Group już od 10 lat organizuje zimowe maratony MTB, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem zawodników. Po śniegu ścigają się już nie tylko wytrawni kolarze szlifujący formę do sezonu letniego, co roku przybywa na trasach także dzieci, które na śniegu czują się dobrze i nie boją się niskich temperatur.

Maratony z serii Northtec MTB Zimą, to sprawdzone trasy oraz znakomicie przygotowane zaplecze. Doświadczenie w tym przypadku owocuje. A więc zawodnicy mają do dyspozycji –  wygodne i oddzielne dla pań oraz panów przebieralnie wraz z prysznicami, ogrzewane i suche pomieszczenia w szkołach i salach sportowych, gdzie można odpocząć po trudach maratonu, szatnie dla rowerów i oczywiście ciepły posiłek regeneracyjny, który rozgrzeje po trudach zimowego wyścigu.

Trasy będą modyfikowane w zależności od pogody. Jeśli obficie sypnie, organizator poprowadzi je tak, aby były w pełni przejezdne i dały maksimum radości z jazdy.

Dlaczego warto wystartować w Northtec MTB Zimą? Jesień to czas na odpoczynek i regenerację sił. Ale nie może to być czas zbyt długi: gdy Wasza forma spadnie zbyt głęboko, to z ponowną wspinaczką na szczyt możecie nie zdążyć na start sezonu zasadniczego. Dlatego końcówka jesieni i zima służy budowaniu bazy przejechanych kilometrów. Wierzcie lub nie, ale to ta baza właśnie będzie miała decydujący wpływ na wyniki w sezonie letnim.

Jazda po śniegu w naturalnych warunkach to niezastąpiona lekcja kontrolowania poślizgów, które na białym puchu często kończą się tylko niegroźnymi przewrotkami. W sezonie letnim natomiast takie zdarzenia mogą nieść ze sobą zdecydowanie poważniejsze konsekwencje. Prawidłowa i automatyczna reakcja, której wyuczycie się na zimowych maratonach, może oszczędzić Wam kontuzji.

Tegoroczny cykl wspierany jest przez firmę Northtec. Podczas każdego maratonu będziecie mogli wygrać ufundowany przez nich rower. Northtec zapewni Wam też serwis rowerowy, pomagając w optymalnym przygotowaniu sprzętu przed startem.

Szczegóły na temat Northtec MTB Zimą znajdziecie na stronie www.zima.zamanagroup.pl.

Dodaj komentarz