Marek Konwa i Marceli Bogusławski stają na podium Super Pucharu Polski i Pucharu Czech w kolarstwie przełajowym

Marek Konwa zwyciężył, a Marceli Bogusławski zajął 2. miejsce w elicie w zawodach Super Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym w Koziegłowach. Konwa stanął również na podium w Pucharze Czech w miejscowości Kolin, gdzie zajął drugie miejsce. Marceli Bogusławski, który także startował w Czechach uplasował się na 7 pozycji w elicie oraz na 1. miejscu w klasyfikacji U23.

Zawodnicy drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team zaprezentowali równą, wysoką formę w trakcie bardzo udanych startów w wymagających zawodach Super Pucharu Polski i Pucharu Czech w kolarstwie przełajowym. To dobry prognostyk przed startami w kolejnej edycji Pucharu Czech (UCI C1), które już w najbliższy czwartek.

Komentarz Marka Konwy z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (Puchar Czech 2 miejsce, Super Puchar Polski w Koziegłowach – 1 miejsce w elicie):

Noga kręci coraz lepiej. Zawody w Czechach stoją jak zawsze na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Walka toczy się przez cały wyścig, a najmniejszy błąd kosztuje utratę kilku pozycji. Czułem się bardzo dobrze i pomimo współpracy moich czeskich rywali udało mi się zająć drugie miejsce. To bardzo dobry sygnał przed zbliżającymi się ważnymi zawodami z kalendarza UCI. Następnego dnia wystartowaliśmy razem z Marcelim w Pucharze Polski w Koziegłowach. Już na pierwszej rundzie odskoczyliśmy od rywali i współpracując przez cały wyścig powiększaliśmy przewagę. Na metę wjechaliśmy razem zajmując pierwsze i drugie miejsce 🙂

konwa-1-miejsce-boguslawski-2-miejsce-elita-kozieglowy5-tmfoto-pl

Komentarz Marcelego Bogusławskiego z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (Puchar Czech 7 miejsce i pierwsze w U23, Super Puchar Polski w Koziegłowach – 2 miejsce w elicie):

Miniony weekend zaczynam startem na kolejnej edycji Pucharu Czech UCI C2 w miejscowości Kolin. Runda dość szybka przez długie proste, ale nie zabrakło również kilku podjazdów i zjazdów po piaszczystym podłożu. Wyścig zaczynam tak samo, jak na poprzedniej edycji, czyli startem z drugiej linii. Od samego startu pełen gaz i tasowanie się zawodników. W rundę wjeżdżam około 12 pozycji, lecz pod koniec pierwszej rundy zyskuje kilka miejsc w górę i jadę już na 7 miejscu. Tempo naprawdę wysokie, w połowie wyścigu dojeżdża do mnie aktualny Mistrz Czech i razem przez cały wyścig współpracujemy. Pod koniec ostatniej rundy czeski zawodnik wychodzi mi z koła i pokonuje mnie na finiszu. Wyścig kończę na 7 pozycji w Elicie i 1 w u23.

Na zakończenie weekendu wraz z moim kolegą klubowym Markiem Konwą wystartowaliśmy na Super Pucharze Polski w Koziegłowach. Od połowy pierwszej rundy razem oderwaliśmy się rywalom i współpracując, dojeżdżamy bezpiecznie do mety. Marek wygrywa w elicie, a ja zajmuję drugą lokatę.

W ten czwartek start w kolejnej edycji Pucharu Czech, ale tym razem na UCI C1, więc zapowiada się bardzo ciekawe ściganie.

Dodaj komentarz