Marcin Mrożek w CCC Sprandi Polkowice

Marcin Mrożek dołączył do ekipy CCC Sprandi Polkowice i został piątym kolarzem, który wzmocnił skład grupy na kolejny sezon. Podpisał on 2–letnią umowę.

Od dłuższego czasu przyglądaliśmy się temu zawodnikowi i śledziliśmy jego rozwój – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice. – Marcin to kolarz, który bardzo dobrze czuje się w jeździe po górach. Po kilku sezonach spędzonych we Włoszech i ścigania się w trudnych wyścigach, uważamy, że jest gotowy do rywalizacji w zawodowym peletonie. Nie jest on co prawda szerzej znany polskim kibicom, ale z pewnością ma spory potencjał i uważamy, że szybko pokaże się z bardzo dobrej strony – dodaje.

25-letni zawodnik od kilku lat ściga się z powodzeniem we włoskich ekipach. W mijającym sezonie reprezentował grupę Vejus – TMF – Cicli Magnum, w której łącznie spędził trzy lata. W drugiej połowie 2014 roku odbywał staż w zespole Androni Giocattoli – Venezuela i w jej barwach wystąpił w kilku włoskich imprezach jednodniowych, o kategorii 1.1 i 1.HC.

W poprzednim etapie swojej kariery Mrożek reprezentował przez 2 lata inną włoską grupę, U.S. Fracor. W Polsce jeździł dla TC Chrobry Felt Głogów oraz otrzymywał powołania do kadry narodowej młodszych kategorii wiekowych. Jest wychowankiem klubu KS Sokół Kęty.

Do jego największych sukcesów należą wygrane we włoskich, górzystych wyścigach jednodniowych, takich jak Coppa Bologna Montallese (2015), czy też Giro delle Valli Aretine (2014). W imprezach rozgrywanych na półwyspie Apenińskim wielokrotnie kończył zmagania w czołowej „10”, a na podium stał m.in. w Giro delle Valli Cunees i Gran Premio Valdaso.

Dodaj komentarz