Rowery

Malownicze trasy rowerowe w Nevadzie

Nevada to tętniący życiem stan, szczególnie w okolicach miasta Henderson, w pobliżu Las Vegas. Na tym terenie można skorzystać z wielu tras rowerowych, które mogą być również świetną opcją na rodzinne wycieczki. Do dyspozycji rozmaite szlaki biegnące przez malownicze i interesujące obszary.

Oto lista najpiękniejszych tras rowerowych, które można znaleźć w Nevadzie:

Amargosa Trail

Amargosa Trail namierzymy zaledwie 15 minut jazdy od centrum Henderson. Jeśli interesuje nas dłuższa wyprawa, możemy przejechać prawie 20 km szlakiem Amargosa. Warto też pomyśleć nad rowerem, który będzie odpowiedni do różnych nawierzchni. A to dlatego, że Amargosa oferuje trasę asfaltową, betonową i polną. Będąc na szlaku, można spotkać innych rowerzystów, a także grupki spacerowiczów. O tłumy jednak nie trzeba się martwić, ponieważ ścieżka jest wystarczająco szeroka.

Z racji tego, że Amargosa znajduje się w pobliżu Henderson, bądźmy też przygotowani na ruchliwe skrzyżowania uliczne. Na szlaku możemy również wybierać różne punkty startowe, aby rozpocząć przejażdżkę z wygodnego miejsca. W trakcie wycieczki pojawi się na drodze kilka ciekawych parków, gdzie można odsapnąć i cieszyć się towarzystwem pięknej Matki Natury.

Natomiast główną atrakcją jest Paseo Verde Park. Jest to obszar o powierzchni 9 akrów, gdzie mieszczą się stanowiska do gry w podkowy, a także boiska do koszykówki i baseballa. Warto zarezerwować sobie cały dzień na tę wyprawę. Tym sposobem skorzystamy po drodze ze wszystkich atrakcji.

Angel Park Trail

Położony około 40 km od Henderson, Angel Park Trail to jednokierunkowy szlak, który rozciąga się na prawie 5 km. Punkt startowy jest tylko jeden – znajduje się w Bruce Trent Park. Zaraz przy wjeździe postawiono tablicę informacyjną o początku szlaku i jego atrakcjach. Po rozpoczęciu przejażdżki nasz rower będzie mknąć przez drogi asfaltowe i betonowe, a także imponującą promenadę.

Angel Park Trail prowadzi rowerzystów na południe; obok zbiornika retencyjnego, przez  most spacerowy i prywatne pole golfowe. Jest to dość krótka trasa, która może być świetną okazją na szybką przejażdżkę dla doświadczonych rowerzystów, którzy chcą zobaczyć trochę więcej okolicy.

Spring Mountains Divide Trail

Podobnie jak w przypadku Angel Park Trail, musimy poświęcić jakieś pół godziny na jazdę poza miasto Henderson, aby dotrzeć do Spring Mountains Divide Trail. Szlak ma 25 km długości i oferuje duży wzrost wysokości terenu podczas jazdy. Ponadto, droga jest kamienista i nierówna, dlatego najlepiej wskoczyć na solidny rower i wyposażyć się w sprzęt ochronny. Dzięki wspaniałym widokom i czystemu górskiemu powietrzu możemy spotkać na szlaku niejednego estetę naturalnego piękna.

Spring Mountains Divide Trail najlepiej nadaje się dla doświadczonych rowerzystów, a szczególnie dla rowerzystów górskich, którzy wiedzą, jak manewrować rowerem na serpentynach i nierównym terenie. Jeżeli więc szukamy wymagającej przejażdżki, rozważmy ten szlak, bo definitywnie spełni nasze oczekiwania.

Bonanza Trail

Bonanza Trail to szlak o długości około 9 km, ozdobiony licznymi tablicami informacyjnymi. Podczas tej wycieczki będziemy sunąć po asfalcie, z racji czego rower szosowy lub cruiser będzie tutaj najlepszą opcją. Podczas jazdy zahaczymy również o miejskie ulice, ponieważ szlak zahacza nie tylko o naturalne tereny, ale także ruchliwe miasto.

Możemy też zaplanować kilka przystanków wzdłuż szlaku Bonanza. A to dlatego, że przy drodze znajdziemy wiele znakomitych lokali. Co więcej, jest to także szlak odpowiedni dla rodzin z młodszymi dziećmi, które chcą jeździć na rowerach, podziwiając cudowne tereny. Początek szlaku można znaleźć w Bill Briare Park. A na sam szlak możemy wejść w kilku różnych miejscach.

Lone Mountain Trail

Jeśli zdecydujemy się wjechać rowerem na Lone Mountain Trail, możemy spodziewać się niezapomnianej wycieczki w obie strony. Szlak jest bardzo popularny, a do tego zapewnia kondycyjną jazdę pod górkę, prowadząc na sam szczyt góry. A po zdobyciu szczytu można odpocząć na ławeczce i rozkoszować się elizejskim widokiem.

Ażeby zachować bezpieczeństwo podczas jazdy, musimy przygotować się na nierówny teren. Nawigacja na szlaku jest bardzo łatwa, a jego początek dostępny jest w W. Wayne Bunker Family Park, około 40 km od Henderson.

I-215 West Beltway Trail

Jeśli wyjedziemy jakieś 50 km poza Henderson, natrafimy na I-215 West Beltway Trail. Szlak ten rozciąga się na 25 km, biegnąc wzdłuż obwodnicy Las Vegas, gdzie oferuje sielskie widoki na góry i miasto. Jest to szlak miejski, dlatego możemy jeździć po gładkim asfalcie na rowerze szosowym. I-215 West Beltway Trail to dobre rozwiązanie dla całych rodzin, ponieważ szlak nie jest trudny i nie ma zbyt wielu wzniesień.

I-215 West Beltway Trail obejmuje spory teren, dzięki czemu możemy zdecydować się na podróż jednym ze szlaków polnych lub rowerowych, które łączą się ze szlakiem I-215 West Beltway Trail. Bez względu na to, jaką ścieżkę wybierzemy, podczas całej jazdy możemy podziwiać panoramę Las Vegas i Narodowego Obszaru Chronionego Kanionu Red Rock.

A jeżeli wstąpimy do Sin City, będziemy mogli rozkoszować się ekscytującą grą w najlepszych kasynach naziemnych. No, chyba że preferujemy kasyna online. W takim wypadku warto zajrzeć na portal https://najlepsze-kasyno-online.com, gdzie można odebrać najlepsze bonusy bez depozytu i wyposażyć się w treściwe informacje związane z grami na prawdziwe pieniądze.