LOTTO Poland Bike Marathon w Nowym Dworze Mazowieckim

To już kolarska tradycja. Legendarna Twierdza Modlin ponownie została zdobyta! Drugi etap LOTTO Poland Bike Marathon 2016, cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, został rozegrany w Nowym Dworze Mazowieckim.

Ta miejscowość na mapie Poland Bike gości od samego początku, czyli ośmiu lat. Frekwencja ponownie dopisała i co ważne – z roku na rok jest znacznie wyższa. Na starcie, pierwszy raz na terenie Warszawa-Modlin Smart City, stanęło tym razem – i to mimo niesprzyjającej pogody – prawie 1000 miłośników jazdy na dwóch kółkach. Na trasie było wszystko. Sporo technicznych zjazdów i podjazdów oraz przejazdy przez historyczne fortyfikacje Twierdzy. Każdy też mógł zmierzyć się z „Wajsgórą”, wymagającym podjazdem w okolicach Modlina.

5

Na najdłuższym dystansie MAX (50 km) zwyciężył Bartosz Grędziński (TRW Cloudware Team), przed Mariuszem Marszałkiem (Trybik Northwave Team) i Łukaszem Góralewskim (TRW Cloudware Team). Wśród kobiet wygrała Agnieszka Sikora (Wola Bike Orbea Team), wyprzedzając Urszulę Luboińską (Trezado Biketires.pl) i Annę Urban (TRW Cloudware Team).

Trasę MINI (25 km) najszybciej pokonał Kacper Cacko (APS Polska Cozmobike), przed Pawłem Błachuckim (Alltop Stag Team) i Andrzejem Miszczukiem (Inżynieria Rowerowa). W rywalizacji kobiet triumfowała Katarzyna Pakulska (TRW Cloudware Team), która wyprzedziła Dorotę Czajkowską (Mysiadło) i Katarzynę Skurę (Kolarski.eu Team).

6

Na dystansie FAN (9 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Nowego Dworu Mazowieckiego w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Mikołaj Łukasik (MTB Huragan Międzyrzec Podlaski), przed Antonim Kidą (Opty Grodzisk Mazowiecki) i Mateuszem Konwińskim (LUKS Dwójka Stryków). W gronie dziewcząt najlepsza była Dominika Wiśniewska (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki), która finiszowała przed Katarzyną Praszczałek (Dynamik Art) i Weroniką Wojciechowską (TRW Cloudware Team). Swoje wyścigi tradycyjnie mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike w Warszawa-Modlin Smart City jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej w Nowym Dworze Mazowieckim triumfował TRW Cloudware Team, przed Wola Bike Orbea Team i New Age Fitness SklepRowerowy.pl. Klasyfikację rodzinną wygrali Michalczykowie, przed Żeszczyńskimi i Gregorowiczami. W punktacji Omnium Poland Bike wśród mężczyzn prowadzą wspólnie Łukasz Góralewski (TRW Cloudware Team) i Mariusz Marszałek (Trybik Northwave Team), a w gronie kobiet liderką jest Dorota Czajkowska (Mysiadło).

8

LOTTO Poland Bike Marathon 2016 został zorganizowany we współpracy z Urzędem Miasta Nowy Dwór Mazowiecki, Nowodworskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Warszawa-Modlin Smart City i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Kolejne kolarskie emocje już w najbliższą niedzielę, 1 maja w Legionowie, gdzie odbędzie się III etap LOTTO Poland Bike Marathon 2016.

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz