LOTTO Poland Bike Marathon: kierunek – Nadarzyn

Kolarski peleton Poland Bike obiera kierunek na Nadarzyn. To pełna uroku gmina znajdująca się zaledwie 20 km od Warszawy. W niedzielę 31 maja Nadarzyn będzie gospodarzem piątego etapu tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon, organizowanego przez Grzegorza Wajsa cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich.

Nadarzyn trzeci raz z rzędu znajdzie się na mapie Poland Bike. Kolorowe Miasteczko Poland Bike z Biurem Zawodów, startem i metą wyścigów zostanie zlokalizowane, tak jak przed rokiem, w przepięknym Parku Pałacowym w Młochowie.

– Wystartować może każdy, wystarczy mieć rower i kask – mówi Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Gmina Nadarzyn stawia na sport i rowerową rekreację. Wracamy tu z wielką przyjemnością. Nadarzyńska trasa w Lesie Młochowskim powinna przypaść do gustu kolarskim maratończykom. Jest stosunkowo łatwa i bardzo przyjemna. Absolutnie do przejechania dla każdego. Zapraszam całe rodziny do Parku Pałacowego w Młochowie w gminie Nadarzyn 31 maja!

2PBM

Rywalizacja odbędzie się na trzech dystansach: MAX (48 km), MINI (27 km) oraz FAN (7,5 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Nadarzyna w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

V etap LOTTO Poland Bike Marathon 2015 w Nadarzynie jest organizowany przy ścisłej współpracy z Urzędem Gminy Nadarzyn.

5PBM

BIURO ZAWODÓW

Park Pałacowy w Młochowie (Miasteczko Poland Bike, ul. Markiewicza) – 30 maja (sobota) godz. 17.00-20.00 oraz 31 maja (niedziela) godz. 8.30-11.00 (dystans FAN) i godz. 8.30-12.00 (dystanse MINI i MAX)

PROGRAM ZAWODÓW

8.30-11.00 – zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)

8.30-12.00 – zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)

9.00-10.30 – zapisy w Chatce Małolatka (dystans Mini Cross)

10.45 – start Mini Cross (2-4 i 5-6 lat) na terenie Miasteczka Poland Bike

11.10 – ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN (sektor I – rocznik 2001-2004, sektor II – rocznik 2005-2008)

11.15 – start dystansu FAN (7,5 km)

12.20 – ustawianie zawodników w sektorach (I-X) na starcie dystansów MAX i MINI

12.30 – start dystansów MAX (48 km) i MINI (27 km)

13.00 – dekoracja dystansów FAN i Mini Cross oraz losowanie nagród dla uczestników

15.30 – dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

DODATKOWE INFORMACJE

Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymają swój wynik SMSem (warunek – przy rejestracji należy podać nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego firm OLSH i Beat Bike (regulacje sprzętu, hamulce, przerzutki, wymiana dętek, serwis postartowy). Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje, izotoniki itp.). Dla dzieci – Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów).

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Dodaj komentarz