Lellek Group – Gold Hill MTB Maraton – zapisy otwarte

Za dwa miesiące, dokładnie 1 października, wystartuje „Lellek Group – Gold Hill MTB Maraton”. Wyścig odbędzie się w Głuchołazach, stanowiących serce Gór Opawskich. Nie zwlekaj i dołącz do rywalizacji!

Wysoka ranga zawodów gwarantuje, że pojawią się na niej najważniejsze osobistości związane z tą dyscypliną sportu. Zawodnicy będą mogli rywalizować ze sobą na trzech różnych dystansach. Najkrótsza trasa „MINI” mierzy 22 km, średnia „MEGA” liczy 47 km, a najdłuższa „GIGA” 72 km. Wszystkie kategorie startują równocześnie o godz. 12:10. Maraton zostanie przeprowadzony na trasach okrężnych po stoku Góry Parkowej. Przygotowano odcinki zarówno dla miłośników łagodnych tras, jak i dla osób szukających wyzwań. Trasy „MEGA” i „GIGA” naszpikowane będą długimi podjazdami, ostrymi zjazdami i elementami technicznymi. Przewidziano również atrakcje dla dzieci i całych rodzin. Na godz. 12:30 zaplanowano dwukilometrowy przejazd rodzinny. Następnie odbędzie się szereg zabaw rowerowych dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych.

O godzinie 17:00 nastąpi zamknięcie trasy na wszystkich dystansach, wtedy rozpoczną się dekoracje najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach. Pierwsi na pudło wejdą uczestnicy Pucharu Polski XCM Masters, a następnie pojawią się na nim zawodnicy z kategorii „MINI”, „MEGA” i „GIGA”. Na trasie zawodów umieszczone będą punkty regeneracyjne, w których będzie można zaopatrzyć się w napoje izotoniczne, wodę, batony i ciasta, a także punkty serwisowe służące do naprawy roweru. Aby wziąć udział w wyścigu należy uiścić opłatę startową. Warto się pospieszyć, ponieważ obecnie wynosi ona 50 zł, czyli o 30 zł mniej niż w dniu zawodów. Kolejnym warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod tym linkiem: http://mtbglucholazy.pl/maraton/rejestracja/

Organizatorem wyścigów są Klub Turystyki Kolarskiej Głuchołazy – Ktukol (www.mtbglucholazy.pl), Polski Związek Kolarski, Miasto Głuchołazy, Powiat Nyski i Województwo Opolskie.

Dodaj komentarz