Kross Racing Team w międzynarodowym składzie

W nowym sezonie do grupy kolarskiej Kross Racing Team dołączył utalentowany sportowiec z zagranicy. W barwach polskiego teamu swoje umiejętności na trasach XC zaprezentuje Szwajcar Fabian Giger. Brązowy medalista z I Igrzysk Europejskich w Baku z pewnością dostarczy kibicom emocji w 2016 roku.

Fabian Giger, dotychczas kolarz Colnago-Südtirol MTB Team, może zaliczyć sezon 2015 do wyjątkowo udanych. Poza zdobyciem historycznego brązowego medalu w Baku, zajął również 4. miejsce podczas Mistrzostw Europy XC w Chies d’Alpago. Bardzo dobre lokaty uzyskał także w wyścigach Pucharu Świata: zarówno w Albstadt, jak i Val di Sole zajął 6. miejsce. Nowa drużyna to dla niego kolejny, ważny krok w rozwoju kariery sportowej.

– Jestem bardzo podekscytowany faktem, że w sezonie 2016 będę mógł ścigać się w barwach zespołu Kross Racing Team. Plany na ten rok są naprawdę niezłe i nie mogę doczekać się wspólnych treningów z pozostałymi zawodnikami. Uważam, że w drużynie jest optymalna liczba kolarzy i członków staff’u. Jednocześnie wszyscy są bardzo profesjonalni i zmotywowani do pracy. Cieszy mnie również, że będę mógł startować w jednej drużynie z Mają Włoszczowską, która jest jedną z najlepszych zawodniczek na świecie. Myślę, że wiele się jeszcze od niej nauczę – mówi Fabian Giger, zawodnik Kross Racing Team.

Na decyzję Fabiana o dołączeniu do KRT wpływ miała również możliwość współpracy z największym producentem rowerów w Polsce. Zawodnik będzie startować na najlepszym sprzęcie Kross’a, ale również będzie udzielał konstruktorom marki wskazówek, które pozwolą na udoskonalenie rowerów. A to z pewnością pomoże w osiągnięciu ambitnych celów, jakie stawia przed sobą kolarz w 2016 roku:

– Ten sezon jest dla mnie bardzo ważny, zależy mi na tym, by przez cały okres jego trwania znajdować się czołówce i jak najczęściej stawać na podium. Oczywiście, najważniejszym celem są Igrzyska Olimpijskie w sierpniu. Chciałbym by był to mój najlepszy wyścig w sezonie. W rywalizacji podczas Pucharów Świata i Mistrzostw Świata celuję w pierwszą piątkę – dodaje Giger.

W barwach drużyny KRT nadal będą ścigać się Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec-Rutkiewicz i Bartłomiej Wawak.

Dodaj komentarz