Kross podczas Bike Expo w Warszawie. Przed nami Narodowy Test Rowerowy

Amatorski wyścig dla wszystkich chętnych, premiera mobilnego muzeum polskiego kolarstwa, bezpłatne testy najnowocześniejszych modeli rowerów i spotkania z najsłynniejszymi zawodnikami, w tym z Mają Włoszczowska i mistrzynią świata MTB XC Jolandą Neff – na takie atrakcje można liczyć podczas Bike Expo na Stadionie Narodowym 24 i 25 marca w Warszawie.

To będzie prawdziwe święto kolarstwa i dwóch kółek. W ciągu całego weekendu na wszystkich uczestników imprezy Bike Expo – Narodowy Test Rowerowy czeka mnóstwo wrażeń, związanych przede wszystkim z darmowymi testami branżowego sprzętu. Zostaną one przeprowadzane na płycie stadionu na trzech torach, poświęconych rowerom szosowym, elektrycznym i górskim (zwieńczeniem tego ostatniego jest pumptrack). Żeby wziąć udział w testach konieczne jest posiadanie własnego kasku.

Bogactwo wyboru i wyjątkowa okazja: wszyscy na start

Kolejnym ważnym punktem w programie wydarzeń jest wystawa rowerów oraz akcesoriów kolarskich na terenie stadionowego Biznes Klubu. Zobaczymy tam najnowocześniejsze rowery i akcesoria spośród 120 marek, a na widowni będziemy mogli posłuchać legendarnych sportowców z Czesławem Langiem na czele, a także organizatorów krajowych zawodów i specjalistów z branży.

W tym roku odbędzie się 75. edycja wyścigu Tour de Pologne, którego rozpoczęcie przewidziane jest równo 90 lat po starcie pierwszych zawodów z tej serii. Z tej okazji na Bike Expo otwarte zostanie mobilne, multimedialne muzeum polskiego kolarstwa. Uroczyste przecięcie wstęgi odbędzie się na płycie boiska Stadionu Narodowego w sobotę.

Co więcej, w ciągu obu imprezowych dni zaplanowano amatorskie zawody w ramach Narodowego Wyścigu Niepodległości, który ma uczcić 100-lecie niepodległości Polski. Wyścig będzie otwarty dla różnych grup wiekowych i rozgrywany na własnych rowerach (zalecane są szosowe, ale dopuszczone będą wszystkie inne oprócz elektrycznych). Długość okrążenia toru kolarskiego wyniesie ok. 300 m. Zawodnicy mogą rejestrować się na miejscu lub na stronie Lang Team. Warto się pospieszyć, ponieważ maksymalna liczba uczestników wynosi 1200 w ciągu dwóch dni. Dyrektorem zawodów jest Czesław Lang.

Twarzą w twarz z najlepszymi

Na stoisku największego producenta rowerowego w kraju KROSS zwiedzający będą mogli przetestować około 40 różnych modeli z kolekcji 2018 – w tym najnowszej wersji roweru Moon z segmentu enduro oraz eBike’ów – od trekkingowych po MTB.

Fani kolarstwa górskiego na pewno będą zachwyceni możliwością spotkania się z dwiema zawodniczkami Kross Racing Team – ambasadorką polskiego MTB Mają Włoszczowską oraz aktualną mistrzynią świata i najmłodszą zdobywczynią Pucharu Świata w historii Jolandą Neff. Z kolarkami będzie można porozmawiać w sobotę podczas spotkania z publicznością na widowni Biznes Klubu w godz. 13-13.45, a autograf uzyskać na stoisku KROSSA tego samego dnia od godziny 14 do 15 (w obu przypadkach na poziomie 0 stadionu). Okazja do zdobycia podpisu powtórzy się w niedzielę także na stoisku KROSSA w godz. 14-15.

Przy okazji spotkania z Mają Włoszczowską i Jolandą Neff będzie można przyjrzeć się bliżej flagowemu modelowi górskiemu Level Team Edition na którym obie regularnie stają na podium międzynarodowych zawodów. – Jego rama spełnia wszystkie moje oczekiwania. Jest sztywna, zwrotna i co najważniejsze lekka. Od pierwszej jazdy czułam się na tym rowerze świetnie – mówi Maja Włoszczowska. – W sezonie 2018 myślę przede wszystkim o Mistrzostwach Świata w Lenzerheide. Oczywiście celem jest też cała seria Pucharu Świata, a także Mistrzostwa Europy, ale to walka o tęczę mistrza świata budzi we mnie najwięcej emocji – zaznacza.

Mistrzyni świata Jolanda Neff zawsze chętnie odwiedza nasz kraj, a jej sportowy apetyt tylko się zaostrza. – Najbardziej zależy mi, by razem z całą drużyną Kross Racing Team wypaść jak najlepiej w cyklu wyścigów Pucharu Świata. Nie mogę się doczekać aż przyjadę do Warszawy i będę ją zwiedzać, uwielbiam przyjeżdżać do polskich miast. Poza tym cenię sobie szczególnie wspaniałe góry i tutejsze trasy rowerowe – wyjaśnia Neff.

To jednak nie wszystko, bo podczas Narodowego Testu Rowerowego będzie można poznać wybitnego byłego kolarza szosowego Bartosza Huzarskiego, założyciela szkoły kolarskiej Huzar Bike Academy. Nie zabraknie również Igora Tracza, najbardziej utytułowanego zawodnika świata w bikejoringu (wyścigach w których kolarz jest wspomagany przez przypiętego do roweru liną psa).

Ceny biletów na Bike Expo wynoszą od 15 do 25 zł, zależnie od daty zakupu i wieku zwiedzającego (dzieci do lat 7 pod opieką dorosłych wchodzą darmowo). Można też wykupić dwudniowy karnet. Z kolei wstęp do strefy „Narodowy Test Rowerowy” jest wolny. Na Bike Expo wejdziemy bramą nr 5 od strony Wisły.

Bike Expo – Narodowy Test Rowerowy na Stadionie Narodowym, aleja Księcia Poniatowskiego 1

sobota – 24 marca, godz. 9-18

niedziela – 25 marca, godz. 9-17

Wszelkie informacje i szczegóły plan imprezy znajdują się na stronie www.bikeexpo.pl.

Dodaj komentarz