Krakowskie ścieżki rowerowe będą odśnieżane

Władze miasta Kraków zdecydowały, że w tym roku ścieżki rowerowe będą odśnieżane. Jak zapewnia Marcin Wójcik – oficer rowerowy w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu – ścieżki rowerowe mają być utrzymywane w zimie w takim samym stanie, jak ulice i chodniki.

snow-536547_1920

„Wydaliśmy dyspozycję Miejskiemu Przedsiębiorstwu Oczyszczania, które zajmuje się zimowym utrzymaniem miasta do odśnieżania 100 kilometrów dróg rowerowych” – poinformował Wójcik.

Wiadomość ta na pewno ucieszy krakowskich rowerzystów. Tej zimy poruszanie się rowerem po mieście będzie o wiele bardziej wygodniejsze i bezpieczniejsze. W Krakowie jest w sumie około 145 km ścieżek rowerowych, na których co roku zimą zalegał śnieg i znikał dopiero po interwencji rowerzystów. Trasy rowerowe będą w tym roku odśnieżane przez małe pługi śnieżne, które do tej pory zajmowały się odśnieżaniem tylko chodników.

Marcin Wójcik przyznaje, że w zimie rower jest również popularnym środkiem transportu w Krakowie.  Uważa, jazda rowerem w zimie nie jest niebezpieczna, ponieważ kierowcy, zważając na trudne warunki na drodze są bardziej ostrożni i skoncentrowani.

Niedawno temu informowaliśmy, że również w Warszawie ścieżki rowerowe tej zimy będą odśnieżane. Jak widać władze miast chcą pomóc rowerzystom w tym ciężkim okresie dla rowerzystów jakim jest zima.

Dodaj komentarz