Korona Świętokrzyska zdobyta! [FOTO]

To były niesamowite trzy dni w Górach Świętokrzyskich. W Kielcach i Sitkówce-Nowinach odbyła się Korona Świętokrzyska – Górska Etapówka MTB 2019. Organizatorem i pomysłodawcą zawodów była ekipa Poland Bike, na czele z Grzegorzem Wajsem, organizatorem cyklu LOTTO Poland Bike Marathon. Trzeci finałowy etap Korony Świętokrzyskiej w Sitkówce-Nowinach był jednocześnie zaliczany do klasyfikacji LOTTO Poland Bike Marathon.

– Dla miłośników jazdy na rowerach górskich było to niezwykle atrakcyjne wyzwanie – mówi Grzegorz Wajs, organizator Korony Świętokrzyskiej. – Gratuluję wszystkim zdobywcom Korony Świętokrzyskiej i dziękuję za bardzo dobre opinie. Ta etapówka zdaniem uczestników stała na wysokim poziomie, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Chciałbym podziękować władzom miasta Kielce i gminy Sitkówka-Nowiny, które od wielu lat stawiają na sport i turystykę rowerową. Wspólnie będziemy rozwijać i wzbogacać Koronę Świętokrzyską. Z pewnością wrócimy tu za rok. Z nowymi pomysłami i w nieco zmienionej formule.

Korona Świętokrzyska – Górska Etapówka MTB 2019 rozpoczęła się w piątek jazdą indywidualną na czas w Kielcach. Start i meta znajdowały się przy Hotelu 365 u podnóża stoku narciarskiego. To była dwudniowa baza Korony Świętokrzyskiej, bo w sobotę kolarze rywalizowali w maratonie w Kielcach. Zwieńczeniem trzydniowej etapówki był maratoński wyścig w niedzielę w gminie Sitkówka-Nowiny ze startem i metą w Szewcach, zaliczany także do cyklu LOTTO Poland Bike Marathon.

– Trasy w Kielcach i Sitkówce-Nowinach są niezwykle cenione przez kolarskich maratończyków – dodał Grzegorz Wajs. – To prawdziwy raj dla amatorów MTB, naszpikowany zjazdami i podjazdami. Korona Świętokrzyska odbyła się na trasach wymagających i technicznych, ale zarazem bezpiecznych oraz malowniczych i pełnych uroku.

Na dystansie MAX najlepszy okazał się Marcin Jabłoński (metrobikes.pl), a na MINI – Rafał Cichocki (CRMS Auto Części) i Justyna Tarnowska (Bike Salon Team). Rywalizację drużynową wygrał metrobikes.pl, przed KK Catena Wyszków i Marceli Team. Wśród par triumfowali Łukasz Góralewski i Paweł Trzciński (obaj z KK Catena Wyszków) oraz Joanna Korajczyk i Wojciech Stępel (oboje z Ciasteczkowy Potwór Team).

Finałowy etap Korony Świętokrzyskiej w Sitkówce-Nowinach był zaliczany do cyklu LOTTO Poland Bike Marathon. To był dziewiąty spośród 16 tegorocznych etapów. Start i meta w Szewcach. Trasa niezwykle atrakcyjna, techniczna i wymagająca. Prawdziwe góry.

Na dystansie MAX (45 km) zwyciężył Kamil Kuszmider (KK Catena Wyszków), wyprzedzając Arkadiusza Jusińskiego (Świat Rowerów Team) i Piotra Kryńskiego (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team). Wśród kobiet wygrała Izabela Kamińska, przed Anną Sajnóg (obie z IM Logistic Rafbike Cycling Team) i Katarzyną Ebert (New Age Fitness SklepRowerowy.pl).

Trasę MINI (24 km) najszybciej pokonał Adam Dziuk (KWP Katowice), przed Grzegorzem Mazurem (metrobikes.pl) i Rafałem Cichockim (CMRS Auto Części). W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Justyna Tarnowska (Bike Salon Team), która wyprzedziła Katarzynę Makowską (Lublin) i Malwinę Krzyczkowską (Warszawski Klub Kolarski).

Gmina Sitkówka-Nowiny była również areną rywalizacji policjantów i policjantek z całej Polski. Na dystansie MINI (24 km) odbył się czwarty z pięciu etapów zaliczanych do tegorocznego cyklu Wyścigów MTB o Puchar Komendanta Głównego Policji. Wśród mężczyzn triumfował Adam Dziuk (KWP Katowice), przed Radosławem Wasilewskim (KMP Zamość) i Piotrem Ścigałą (KMP Częstochowa). W gronie kobiet zwyciężyła Małgorzata Lipińska (KPP Golub-Dobrzyń), przed Anną Kędrą (KPP Krasnystaw) i Anną Plich (KPP Bełchatów). Kolejny, finałowy etap Pucharu KGP zostanie rozegrany 1 września podczas LOTTO Poland Bike Marathon w podwarszawskich Markach.

Najmłodsi w Sitkówce-Nowinach ścigali się na trasie FAN (7 km). Wyścig chłopców wygrał Mikołaj Skura (Warszawa), przed Pawłem Bickim i Michałem Błaszczykiem (obaj z Warszawskiego Klubu Kolarskiego). Wśród dziewcząt zwyciężyła Patrycja Tabor (Warszawski Klub Kolarski), przed Gabrielą Miąskiewicz (V-Max Mińsk Mazowiecki) i Wiktorią Kaszewską (AMP UKS Victoria Radzymin). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike ścigały się również dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej w Sitkówce-Nowinach triumfował KK Catena Wyszków, przed metrobikes.pl i IM Logistic Rafbike Cycling Team. Młodzieżową punktację drużynową wygrał Warszawski Klub Kolarski, a w klasyfikacji rodzinnej najlepsi okazali się Przybylscy, przed Drzewieckimi i Wróblewskimi. W punktacji Omnium Poland Bike 2019 prowadzą nadal Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków) i Katarzyna Skura (Jakoobcycles BKK Team).

Teraz peleton prowadzony przez Grzegorza Wajsa wraca na Mazowsze. Kolejne kolarskie emocje już w najbliższą niedzielę 7 lipca w Płocku. Zapraszamy!

Źródło: Poland Bike

Dodaj komentarz