Kazura zdobyta! Poland Bike XC na warszawskim Ursynowie

Kultowa Góra Kazury ponownie została zdobyta! Wzgórze Trzech Szczytów na warszawskim Ursynowie było areną zmagań w kameralnych zawodach Poland Bike XC. W tym miejscu ekipa Poland Bike gościła drugi raz. Na starcie, mimo żaru lejącego się z nieba, stawiło się 200 amatorów jazdy na rowerach górskich. Cel był jasny – dobra zabawa i solidny, techniczny trening przed decydującymi wyścigami LOTTO Poland Bike Marathon 2016.

– Wyścig XC, czyli kolarski cross w formacie olimpijskim jest niezwykle widowiskowy. Z jednego miejsca mogliśmy obserwować niemal całą rywalizację – mówi Grzegorz Wajs, organizator Poland Bike XC i LOTTO Poland Bike Marathon. – Wyścig w formule XC to jazda na krótkiej rundzie. Ta na Górze Kazury w wyścigach głównych liczyła 3600 metrów.

Najdłuższą trasę MAX (18 km – pięć rund po 3,6 km) pokonali zawodnicy i zawodniczki w czterech rocznikach 1998-2001, 1987-1997, 1977-1986 oraz 1976 i starsi. Wśród mężczyzn w klasyfikacji generalnej zwyciężył Kamil Kuszmider, przed Łukaszem Gizińskim (obaj z TRW Cloudware Team) i Patrykiem Białkiem (Rowerowa Team). Rywalizację kobiet wygrała Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Mybike.pl), wyprzedzając Julię Adrianowską (Warszawski Klub Kolarski) i Dorotę Czajkowską (Wola Bike Orbea Team).

3

Wyścig na dystansie FAN (6 km – dwie rundy po 3 km) należał do chłopców i dziewcząt z roczników 2002-2009, startujących w czterech grupach wiekowych. Pierwsi na mecie zameldowali się Michał Pietras (Pogoń Mostostal Puławy) i Dominika Wiśniewska (UKK Huragan Wołomin). Swoje wyścigi Mini Cross, jak na LOTTO Poland Bike Marathon, miały też przedszkolaki, czyli dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

Zawody Poland Bike XC na Górze Kazury zostały zorganizowane przez ekipę Poland Bike przy ścisłej współpracy z dzielnicą Ursynów m.st. Warszawy. Poland Bike XC wróci na warszawski Ursynów 15 października, tym razem na Kopę Cwila. Obie imprezy są zaliczane do punktacji Omnium Poland Bike 2016.

Najbliższe kolarskie emocje już w niedzielę 18 września w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie, gdzie odbędzie się przedostatni, czternasty etap tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon. Kolorowe miasteczko Poland Bike znajdzie się ponownie w konstancińskim Parku Zdrojowym, tuż przy tężniach. Wystartować może każdy. Wystarczy mieć rower i kask.

Galeria Zdjęć

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Dodaj komentarz