Jolanda Neff czwarta w Heubach

Zawodniczka Kross Racing Team 30 kwietnia udanie zakończyła zawody w niemieckim Heubach. Dobrze spisali się też panowie z teamu Krossa: Bartłomiej Wawak finiszował na 7 lokacie, natomiast Fabian Giger ukończył zawody na 10 miejscu.

Trasa wyścigu w Heubach należała do kategorii „oldschool”, bo opierała się na długim podjeździe i zjeździe. Jolanda Neff wystartowała bardzo dobrze, dojeżdżając na szczyt pierwszego podjazdu wraz z Sabine Spitz. Szwajcarka na zjeździe uciekła starszej koleżance na ponad 20 sekund. Na prowadzeniu utrzymała się do połowy trzeciego okrążenia. Drobny błąd na zjeździe i pierwsze oznaki zmęczenia spowodowały spadek tempa Jolandy. Minęły ją kolejno Annika Langvad i Jana Belomoina. Ostatecznie Neff dojechała do mety na 4 pozycji.

W wyścigu panów od początku mocne tempo dyktował Matthias Fluckiger, który prowadził od startu do mety. Za jego plecami o drugie miejsce walczyli Florian Vogel i Jordan Sarrou, później samotnie jechał Mistrz Europy Julien Absalon. Po nim o jak najlepszą lokatę jadąc w grupie rywalizowali reprezentanci Krossa – Giger i Wawak, a także Guerrini, Frischknecht, Valero, Schulte-Lunzum oraz Sintsov. Ostatecznie Wawak finiszował na 7 miejscu, natomiast Giger na 10 lokacie.

Dodaj komentarz