IX Memoriał Feliksa Rawskiego za nami!

13 maja odbył się trzeci etap cyklu kolarskiego ŻTC BIKE RACE. W Mińsku Mazowieckim rywalizowano w ramach IX Memoriału Feliksa Rawskiego.

Wyścig odbywał się podczas wspaniałej, słonecznej pogody, co sprawiło, że do Mińska Mazowieckiego zjechało ponad dwustu miłośników rowerowego ścigania. Tradycyjnie już odbyły się dwa cykle SUPER PRESTIGE i FIT RACE. Na trasie odbywała się twarda, kolarska walka, a na mecie o zwycięstwie decydowała niemal grubość szprychy. Tak było chociażby w SUPER PRESTIGE w kategorii M30, w której triumfował Sławomir Spławski z Merx Team Wągrowiec, czy też w M40, gdzie wygrał Grzegorz Golonko, reprezentujący barwy Velo Art Cycling Club.

Dla kibiców, którzy pojawili się tego dnia w Mińsku Mazowieckim przygotowano szereg atrakcji towarzyszących. W trakcie wyścigu, tuż przy biurze zawodów ŻTC BIKE RACE odbywały się  I zawody w mini bladecrossa w Mińsku Mazowieckim. Bladecross polega na pokonaniu toru przeszkód ustawionych z opon, barierek itp. Kibice mieli okazje wziąć również udział w warsztatach i pokazach dotyczących jazdy na rolkach i deskorolce, które przygotował Rolkowy Mińsk oraz Mińskie Stowarzyszenie Sportów Ekstremalnych.

Tuż przed dekoracją zwycięzców odbył się konkurs jazdy po szynie. Nawiązywał on do słynnej legendy, według której, jeszcze przed wybuchem I wojny światowej Feliks Rawski założył się, że przejedzie kolarskim rowerem po 60. metrowej szynie i tego dokonał. Kolarze podczas memoriału mieli do pokonania 10. metrową szynę. Niestety, podczas konkursowych przejazdów nie udało się żadnemu z nich. Ponadto uczestnicy wzięli udział w konkursie wiedzy o Feliksie Rawskim, patronie imprezy oraz specjalnej rywalizacji przygotowanej przez jednego ze sponsorów wyścigu dealera marki Skoda – CARSED.

W tym roku cykl imprez kolarskich ŻTC BIKE RACE ruszył w kwietniu i potrwa do września. Już w najbliższą sobotę zawodnicy ścigać się będą w Rawie Mazowieckiej, a dzień później rywalizacja przeniesie się do Nowego Kawęczyna, gdzie na uczestników czekają niezwykle ciekawe i wymagające trasy. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Dodaj komentarz