Inauguracja cyklu Garmin MTB Series 2016 już w najbliższą niedzielę w Wejherowie!

Już w tę niedzielę, 25 września, w Wejherowie odbędzie się pierwsza edycja Garmin MTB Series, popularnego na północy Polski cyklu MTB. Zawodnicy do wyboru mają jeden z dwóch dystansów: MINI o długości około 28 km oraz dwa razy dłuższą MAXI. Na listach startowych widnieją nazwiska niemal pół tysiąca cyklistów.

Start i meta rywalizacji w Wejherowie zlokalizowane będą przy ulicy Cypriana Norwida. Organizatorzy, firma Labosport Polska, wyznając zasadę „Minimum asfaltu, maksimum frajdy”, tak wyznaczyła trasę, by zawodnicy nie doświadczyli asfaltowych odcinków.

Zawodnicy mogą spodziewać się dość długiego brukowanego zjazdu, starą drogą w lesie. Po drodze pojawi się kilka krótkich singli. Trasa jest szybka, ciekawa, ale bez karkołomnych zjazdów, podłoże jest ubite, bez piasku. Pojawią się wymagające podjazdy.

gms2015_foto11

„Garmin MTB Series organizujemy już trzeci rok z rzędu, a jak widać po listach startowych zawodnikom przypadła do gustu formuła naszych zawodów. W tym roku spodziewamy się rekordu frekwencji i przede wszystkim wspaniałej rywalizacji na trasie. Swój udział potwierdził już Krzysztof Krzywy – jeden z najlepszych polskich zawodników jeżdżących na rowerze MTB, który po raz kolejny powalczy o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cykl” – powiedział Filip Szołowski, organizator z Labosport Polska.

Klasyfikacją generalną całego cyklu będzie suma czasów ze wszystkich edycji Garmin MTB Series. Po zmaganiach w Wejherowie, zawodnicy będą mogli spróbować swoich sił w Redzie (2 października 2016) oraz w Rumi (9 października 2016). Cały czas trwają zapisy zarówno na zawody w Wejherowie, jak na pozostałe edycje. Aby zarejestrować się, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej zawodów www.mtbseriers.pl.

Dodaj komentarz