I etap Kross Road Tour 3 maja w Nałęczowie

3 maja w Nałęczowie odbędzie się I etap drugiej edycji ogólnopolskiego cyklu wyścigów szosowych Kross Road Tour 2016. Miasteczko kolarskie stanie na terenie rozlewni wód mineralnych Cisowianka. Uczestnicy będą rywalizować na dwóch dystansach – ½ pro 45 km oraz pro 90 km.

Bez wątpienia to jedna z najciekawszych i najtrudniejszych tras w tym sezonie. Na terenie rozlewni Cisowianka znajduje się piękny podjazd wyłożony kamienną kostką, który wije się poetycko między winoroślami. Ten wyjątkowy OS będzie tłem do finiszu wyścigu. Sama trasa naszpikowana jest podjazdami o różnym nachyleniu. W tym roku pętla, po której ścigać się będą zawodnicy zostanie wydłużona do ponad 15 km, tak aby ominąć najsłabszy odcinek asfaltu zeszłorocznej trasy.

Wyścig Kross Road Tour daje możliwość każdemu amatorowi, aby poczuł się jak zawodowy kolarz. Sprawia to profesjonalna oprawa zawodów, uczestnictwo specjalnych wozów technicznych zgłaszanych przez drużyny oraz bogate zaplecze organizacyjne.

Podczas wyścigu do pomiaru czasu zastosowany będzie nowoczesny system chipów aktywnych Mylaps Prochip, który używany jest przez organizatorów zawodowych wyścigów kolarskich.

Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna oraz generalna w kategoriach wiekowych. Zwycięzcy otrzymają nagrody. Wyścig w Nałęczowie jest wpisany do oficjalnego kalendarza Pucharu Polski Mastersów. Dla dzieci zorganizowany będzie specjalny wyścig MiniMini+ Mazovia. Na starcie pojawi się znana wszystkim maluchom z ekranów telewizyjnych rybka MiniMini. Stacja telewizyjna MiniMini+, która patronuje całemu wydarzeniu, przygotuje dla dzieci ciekawe konkursy z nagrodami oraz upominki.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia znajdziesz w naszym kalendarzu rowerowym.

Dodaj komentarz