Rowerowy weekend majowy!

Weekend majowy zapowiada się bardzo ciekawy pod względem imprez rowerowych. To najlepszy moment żeby wziąć udział w wyścigu rowerowym w swojej okolicy lub przynajmniej porządnie kibicować. Poniżej przedstawiamy spis najważniejszych wydarzeń rowerowych w całej Polsce.

Sobota 30.04.2016

DT4YOU MTB Maraton (SKMTB kat. 2) – Oborniki – organizatorem maratonu jest Obornickie Centrum Sportu. Do wyboru trzy dystanse: MEGA (ok. 70 km), MINI (ok. 35 km) oraz TURYSTYCZNY (ok. 10 km). Trasa wyścigów MEGA I MINI przebiegać będzie po tej samej pętli (MEGA – dwie pętle; MINI – jedna pętla). Trasa kończąca wyścig MINI (zjazd do mety) będzie oznaczona specjalnymi znakami. Dla wyścigu TUR wytyczona zostanie osobna trasa oznaczona odrębnym kolorem. Trasa wyścigów oznaczona będzie kolorowymi strzałkami, które będą wskazywały kierunek wyścigu. Na trasie znajdować się będą również osoby wskazujące kierunek.

Mazury MTB XCE – Mrągowo – w sobotę odbędzie się Eliminator XC w samym centrum Mrągowa. Wyścig odbędzie się na rundzie o długości około 2000 m. Runda będzie wyznaczana na terenie starówki, terenach zielonych wokół jez. Magistrackiego i Placu Unii Europejskiej w Mrągowie. Będzie zawierała trudne technicznie elementy takie jak schody, murki, ziemne nasypy, „rock garden”, drewniane skocznie, rampy, szykany z opon itp.

Niedziela 01.05.2016

Bike Cross Maraton (SKMTB kat. 2) – Chodzież – BikeCross Maraton po raz pierwszy zawita w Chodzieży. Start i meta zlokalizowana będzie w Parku im. 3-Maja w Chodzieży, nad jez. Strzeleckim, a trasa to raczej tylko Gontynie i okolice. Do wyboru dwa dystanse: MINI (28 km) oraz MEGA (56 km).

Cyklokarpaty (SKMTB kat. 2) – Przemyśl – niezmiennie pierwszy maraton Cyklokarpaty odbywa się w Przemyślu w ramach majowego festiwalu Bike Town Przemyśl. Kilka dystansów do wyboru: HOBBY (33 km), MEGA (44 km) oraz GIGA (66 km).

Mazovia MTB (SKMTB kat. 2) – Puławy – miasteczko rowerowe i całe zaplecze imprezy stanie w porcie jachtowym Marina-Puławy. Trasa wyścigu przebiega przez pofałdowane tereny Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, które naszpikowane są wąwozami, jarami i technicznymi odcinkami. Dużym wyzwaniem tak jak w latach ubiegłych będą liczne podjazdy, m.in. na stok narciarski w miejscowości Parchatka. Przed Wami wybór dystansu – Hobby (7 km), Fit (27 km), Mega (56 km) i królewski Giga (84 km).

Mazury MTB (SKMTB kat. 2) – Mrągowo – wyścig XCO w Bike Park Poręby. Wspaniała trasa, wymagająca i bardzo urokliwa trasa, wysoki poziom adrenaliny od startu do mety, kibice na trasie i piękne single, to wszystko czeka na Was w Bike Park Poręby.

LOTTO Poland Bike Marathon – Legionowo – start i meta oraz kolarskie miasteczko tak, jak co roku, zostały zlokalizowane na przepięknie odnowionym skwerze na pl. Kościuszki. Stąd dosłownie krok do Legionowskiego Lasu, który kończy się dopiero w administracyjnych granicach Warszawy. Tutaj mieści się cała runda Fan i Mini oraz początek i końcowe kilometry długiego dystansu. Pozostała, niezwykle atrakcyjna część pętli Max, to wymagająca jazda po singlach i duktach Lasów Nieporęckich. Zaliczycie wszystkie, bez wyjątku, najciekawsze elementy trasy znane z poprzednich edycji (będzie również kilka nowych!).

Zachodnia Liga MTB (SKMTB kat. 2) – Gorzów Wielkopolski – wyścig XCO, wysoki poziom i niesamowite emocje.

Zęby Gryfa (SKMTB kat. 2) – Gryfino – wyścig „Zęby Gryfa Classic” – Maraton MTB „O Puchar Prezesa Stowarzyszenia RAZEM”. Kolarze będą mieli do pokonania trasę ok. 54 km, która prowadzi drogami leśnymi. Klasyfikacja wyścigu prowadzona będzie PARAMI jak również SOLO.

Wtorek 03.05.2016

Puchar Mazowsza (SKMTB kat. 2) – Zgierz – kolejna odsłona Pucharu Mazowsza to zawody XCO Medicup 2016 na wymagającej trasie w Zgierzu-Malince, których organizatorem jest medicycling.eu. Trasa liczy 4.5 km i zawiera dużo elementów technicznych, sztywne podjazdy, wąskie singletracki.

Kross Road Tour – Nałęczów – w Nałęczowie odbędzie się I etap drugiej edycji ogólnopolskiego cyklu wyścigów szosowych Kross Road Tour 2016. Miasteczko kolarskie stanie na terenie rozlewni wód mineralnych Cisowianka. Uczestnicy będą rywalizować na dwóch dystansach – ½ pro 45 km oraz pro 90 km.

Bez wątpienia to jedna z najciekawszych i najtrudniejszych tras w tym sezonie. Na terenie rozlewni Cisowianka znajduje się piękny podjazd wyłożony kamienną kostką, który wije się poetycko między winoroślami.

Solid MTB Maraton (SKMTB kat. 3) – Śrem 

Dodaj komentarz