Gwiazda Północy nad krainą 1000 jezior

Niekończące się lasy, pełne niespodzianek ścieżki oraz niezapomniane krajobrazy Warmii i Mazur. Flagowa impreza Cezarego Zamany porwie kolarzy do Ełku, Prostek i Sypitek od 12 do 14 sierpnia. Zwyczajowo już, na zawodników i ich rodziny czeka także cały wachlarz atrakcji.

Z roku na rok Gwiazda Północy zyskuje na popularności. Dzięki niezwykle atrakcyjnej lokalizacji na północy Polski, emocjonującym trasom i jak zwykle sympatycznej atmosferze panującej w peletonie i rowerowym miasteczku, w tym trzyetapowym maratonie startują zawodnicy z całego kraju. Nadchodząca edycja wydarzenia (12-14 sierpnia) zapowiada się mistrzowsko. Jak na imprezę organizowaną przez kolarskiego mistrza przystało.

Trasy jak się patrzy

Wszystko za sprawą perfekcyjnie dopracowanych tras. Cezaremu Zamanie udało się w nich zawrzeć esencję Warmii i Mazur. Zawodnicy przemkną obok gładkich tafli błękitnych jezior, pośród wiekowych, szumiących drzew, przy akompaniamencie dopingu przyjaznej i żywiołowo reagującej lokalnej społeczności. By powalczyć o satysfakcjonujące miejsce, trzeba będzie wykazać się nie tylko umiejętnościami jazdy MTB, ale i podzielną uwagę. By przypadkiem nie zapatrzywszy się na urokliwe widoki, nie stracić cennych sekund. Na trasach nie braknie przecież i ostrych zakrętów, i terenowych przeszkód, i błyskawicznie następujących po sobie zjazdów i podjazdów.

W Ełku strudzone mięśnie będzie można zrelaksować w Sferze Regeneracji, organizowanej przez Sferis oraz DJI. Czekający tam masażyści postawią na nogi każdego, nawet najbardziej zmęczonego trasą kolarza.

Dystans dla każdego

Każda z trzech tras została przygotowana w kilku wariantach. Inaugurującą Gwiazdę Północy trasę w Ełku będzie można pokonać na trzech dystansach (Fit 31 km, Mega 56 km oraz Giga 80 km), pozostałe dwie (Prostki i Sypitki) na dwóch (dla Prostek dystans Fit to 25 km, a Mega 50 km, podczas gdy ostatni etap to dystans Fit 28 km oraz Mega 50 km). W ten sposób emocji posmakować mogą nie tylko prawdziwi wojownicy MTB, ale i ci, którzy niekoniecznie trenują pięć razy w tygodniu.

Gwiazd(k)a dla najmłodszych

Gwiazda Północy jest również znakomitą okazją, by rozpocząć swoją przygodę z kolarstwem. W Ełku odbędą się zawody MiniMini, czyli całkowicie bezpieczne wyścigi dla dzieci do 6 lat. By zadebiutować na trasie wystarczy kask, rower oraz opieka dorosłego kibica. Każdego dnia maratonu ścigać się będzie można także na niedługim dystansie Hobby, stworzonym dla młodzieży.

Nie tylko rower

Program Gwiazdy Północy pęka w szwach. Cezary Zamana wraz ze swoją drużyną zadbał, by podczas maratonu nie nudził się nikt: ani zawodnicy, ani ich osoby towarzyszące, ani pociechy. Podczas maratonu w Prostkach dzieci będą pod opieką kreatywnych animatorów i wezmą udział w biegu z przeszkodami, przeciąganiu liny czy meczu piłki nożnej. Linę przeciągać będą także dorośli. Po zjechaniu z trasy w Prostkach warto szybko zregenerować siły, by po dekoracji wziąć udział w meczu piłki nożnej Organizatorzy vs. Zawodnicy.

Do Sypitek, ostatniego etapu maratonu, zawodników zabierze kolejka wąskotorowa, udostępniona dzięki życzliwości Muzeum Historycznego w Ełku. Na chętnych i ich rowery czeka 150 miejsc. Powrót do Ełku w ten sam sposób. W Ełku, już po uroczystej dekoracji, Cezary Zamana zaprasza na sympatyczny wieczorek Gwiazdy Północy. Będzie ognisko, będą kiełbaski, będzie znakomita atmosfera i wspomnienia z całego maratonu.

Klasyfikacja

Ważna informacja dla kolarzy regularnie startujących w Cisowianka Mazovia MTB Marathon. I etap Gwiazdy Północy jest jednocześnie częścią cyklu Mazovii. Wyniki z Ełku będą liczyć się do jego klasyfikacji ogólnej.

W samej Gwieździe Północy przewidziane są następujące kategorie: rywalizacja indywidualna, drużynowa męska, drużynowa mix (przynajmniej jedna kobieta) oraz rodzinna. Na każdym z dystansów obowiązują oczywiście kategorie wiekowe.

Aby wziąć udział w Gwieździe Północy, wystarczy zapisać się internetowo na stronie www.gwiazda.zamanagroup.pl. Tam też znajduje się program całego maratonu. Osobiście będzie można zapisać się także w Ełku, w Biurze Zawodów na Placu Sapera: w piątek 11 sierpnia między 16.00 a 18.00 oraz w sobotę między 9.00 a 12.00.

Dodaj komentarz