Grupa CCC Team wyznacza cele na sezon 2019

CCC Team liczy na mocne otwarcie sezonu 2019,nastawiając się na wiosenne klasyki – ogłosił dziś Jim Ochowicz, Dyrektor Generalny zespołu, podczas dnia dla mediów w hiszpańskiej Denii.

Jim Ochowicz zaprezentował strój CCC Team i przedstawił cele na sezon 2019, który rozpocznie się mistrzostwami Nowej Zelandii w jeździe na czas. Kolejnym startem będzie pierwszy wyścig UCI WorldTour, Santos Tour Down Under.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że sezon 2019 wkrótce się rozpocznie i że będziemy mogli zaprezentować nasz nowy wizerunek. Naszym pierwszym celem będą wiosenne klasyki, w których Greg Van Avermaet będzie liderem ekipy. Wierzymy, że Greg znakomicie wywiąże się z tej roli i że otrzyma silne wsparcie od całej drużyny w tych jednodniowych wyścigach. Grupa CCC Team skupi się też na tygodniówkach zaliczanych do UCI WorldTour, w których nastawimy się na zwycięstwa etapowe oraz walkę w klasyfikacji generalnej” – mówi Ochowicz.

„Tour de France będzie dla nas najważniejszym z Wielkich Tourów i pomimo tego, że nie mamy w naszym składzie faworyta generalki, liczymy na mocny start w Brukseli, wjeździe drużynowej na czas. Mamy nadzieje, że uda nam się zamknąć sezon z przynajmniej 20 zwycięstwami na koncie.”

CCC Team, który jest zarządzany przez Continuum Sports, jest pierwszą w historii polską grupą UCI WorldTour.

„Kolarstwo w Polsce staje się coraz popularniejsze i jesteśmy bardzo podekscytowani, że będziemy mieć pierwszą w historii polską drużynę w peletonie WorldTour” – mówi dyrektor sportowy CCC Team, Piotr Wadecki.

„Firma CCC przez wiele lat wspierała kolarstwo na poziomie Professional Continental. W WorldTour będzie mogła jeszcze bardziej zwiększyć rozpoznawalność swojej marki na światowych rynkach, a zespół w najwyższej lidze kolarskiej będzie inspirować generację młodych polskich kolarzy. W drużynie mamy sporą grupę Polaków, którzy są częścią 23-osobowego zespołu i są jedną z 12 narodowości.

Jako, że nie mamy w ekipie wyraźnego lidera na klasyfikacje generalną, wszyscy zawodnicy będą mieć możliwość pokazania się i dumnego reprezentowania barw CCC Team.”

Dodaj komentarz