Garmin MTB Series 2017 – znamy lokalizacje i terminy!

Garmin MTB Series to cykl maratonów rowerowych cieszy się niesłabnącą popularnością. Do udziału w zeszłorocznych zawodach zgłosiło się ponad 1500 osób. W tym roku na mapie cyklu pojawiła się nowa lokalizacja, urokliwa miejscowość w samym sercu Kaszub – Stężyca. Całemu cyklowi ponownie przyświeca hasło: Minimum asfaltu, maksimum frajdy.

Tegoroczny cykl Garmin MTB Series rozpocznie się 24 września w Wejherowie, następnie zawodnicy będą się ścigać 1 października w Stężycy. Cykl zakończy się 8 października rywalizacją w Rumi. Klasyfikacją generalną cyklu będzie suma czasów z wszystkich etapów. W trakcie trwania cyklu maratonów Kaszuby staną się polską stolicą MTB.

  • Etap I – Wejherowo (24.09)
  • Etap II – Stężyca (1.10)
  • Etap III – Rumia (8.10)

Zawodnicy, tak jak w poprzednich latach będą rywalizować na specjalnie przygotowanych trasach.

„Mnóstwo ciekawych momentów, mnóstwo przewyższeń, podjazdy, zjazdy. Bardzo ekstremalnie, bardzo ciekawie i ten, kto lubi jazdę MTB w terenie z pewnością będzie zadowolony” – tak o zeszłorocznym cyklu wypowiadał się jeden z zawodników.

Ponownie będzie można się zmierzyć na dwóch dystansach: MINI to około 25 km (1 pętla). Dystans MAXI to około 50 km (2 pętle). Trasy zostaną ogłoszone już w najbliższym czasie na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.mtbseries.pl.

Zapisy na zawody ruszają już 20 kwietnia o godz. 12:00. Żeby wziąć udział w IV edycji cyklu Garmin MTB Series należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.mtbseries.pl. Organizatorzy, firma Labosport Polska, przewidzieli rabaty dla osób, które zapiszą się na więcej niż jeden etap Garmin MTB Series 2017.

Dodaj komentarz