Finisz Poland Bike na warszawskim Ursynowie

Kolarski sezon z Poland Bike oficjalnie zakończony. Tydzień po finale LOTTO Poland Bike Marathon w warszawskim Wawrze, gdzie rywalizowało 1000 amatorów MTB, odbyły się kameralne zawody Poland Bike XC. Areną zmagań na rowerach górskich była Kopa Cwila na warszawskim Ursynowie. Tym razem całkowicie „skąpana” w deszczu. To była jednocześnie ostatnia impreza zaliczana do punktacji Omnium Poland Bike 2015.

Wyścig w formule XC to jazda na krótkiej rundzie. Ta na Kopie Cwila w wyścigach głównych liczyła 3500 metrów. Najpierw swoje wyścigi Mini Cross, jak na LOTTO Poland Bike Marathon, miały dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat. Potem chłopcy i dziewczęta z roczników 2001-2008 w czterech grupach wiekowych startowali na trasie FAN (6,4 km).

Najdłuższy dystans MAX (17,5 km) pokonali zawodnicy i zawodniczki w trzech rocznikach 1986-1996, 1976-1985 oraz starsi. Wśród mężczyzn w klasyfikacji open zwyciężył Łukasz Góralewski (TRW Cloudware Team), przed Danielem Peplą (Renault Team) i Grzegorzem Kozłowskim (Absolute Bike Team). Rywalizację kobiet wygrała Joanna Gumieniak (Bike Atelier Team), wyprzedzając Krystynę Żyżyńską-Galeńską (Mybike.pl) i Annę Dymczyk (AGR Podlasie).

7

Na trasie MINI (12,8 km) ścigała się młodzież z rocznika 1997-2000. Wśród chłopców najszybszy okazał się Michał Kamiński (Olsh Paramedyk), przed Piotrem Misiorkiem (Zgórsko) i Krzysztofem Nesterowiczem (TrackCycling.pl), a w gronie dziewcząt pierwsza była Weronika Zagórska (Warszawski Klub Kolarski).

Pod Kopą Cwila na warszawskim Ursynowie odbyła się też finałowa dekoracja Omnium Poland Bike 2015. To prestiżowa klasyfikacja uwzględniająca starty we wszystkich tegorocznych imprezach Poland Bike. Wśród mężczyzn wygrał Daniel Pepla (Renault Team), przed Michałem Kamińskim (Olsh Paramedyk) i Łukaszem Góralewskim (TRW Cloudware Team). W gronie kobiet tytuł sprzed roku obroniła Katarzyna Skura (Kolarski.eu Team), która wyprzedziła Katarzynę Gregorowicz (Olsh Paramedyk) i Katarzynę Pakulską (TRW Cloudware Team). Gratulujemy!

5

Zawody Poland Bike XC na Kopie Cwila zostały zorganizowane przez ekipę Poland Bike przy współpracy z dzielnicą Ursynów m.st. Warszawy. Najlepszych na podium podczas dekoracji na scenie nagradzali zastępca burmistrza Ursynowa Rafał Miastowski.

– Teraz czas na odpoczynek i regenerację po długim sezonie – mówi organizator imprez Poland Bike Grzegorz Wajs. – Mam nadzieję, że z wyścigami w formule XC wrócimy na warszawski Ursynów w przyszłym roku, zarówno na Górę Kazury, jak i Kopę Cwila.

4

Dziś już wiadomo, że LOTTO Poland Bike Marathon 2016 wystartuje na początku kwietnia, a zakończy się w połowie października. Cykl będzie składał się z 13 etapów, rozgrywanych przede wszystkim na Mazowszu.

Dodaj komentarz