Alan Banaszek w grupie CCC Sprandi Polkowice

Mistrz Europy i jeden z najlepszych polskich kolarzy młodego pokolenia, Alan Banaszek podpisał 3-letni kontrakt z grupą CCC Sprandi Polkowice.

Alan Banaszek zaprezentował swój talent kolarskiemu światu podczas tegorocznych mistrzostw Europy w Estonii, gdzie w wyścigu ze startu wspólnego zdobył złoto.

Do największych jego osiągnięć, w imprezach zaliczanych do kalendarza UCI należy m.in. 2. miejsce w klasyfikacji generalnej polskiej etapówki La Coupe du Président de la Ville de Grudziadz (2.1). Wygrał w niej również jeden z etapów, klasyfikację punktową oraz pierwszorocznych juniorów. Finiszował też na 2.pozycji na etapie Keizer der Juniores (2014), kończył prestiżowy Paryż-Roubaix dla juniorów na 21. miejscu (2014) i kilkakrotnie był powoływany do reprezentacji Polski na zawody zaliczane do Pucharu Narodów.

Zawodnik, który pod koniec października skończy 18 lat, jest aktualnym górskim mistrzem Polski w kolarstwie szosowym, zwycięzcą wyścigu „Złote koło” – XII Memoriału im. Józefa Tropaczyńskiego, gdzie wygrał jeden z etapów oraz brązowym medalistą mistrzostw Polski w wyścigu parami. Ma też na koncie wygrane w poszczególnych edycjach Pucharu Polski w kategorii junior i junior młodszy – zarówno w jeździe na czas, jak i w wyścigu ze startu wspólnego. Kilkakrotnie triumfował także w wyścigach zaliczanych do Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym. W sezonie 2014 zwyciężył w klasyfikacji indywidualnej Polskiego Związku Kolarskiego wśród juniorów oraz w tej kategorii wiekowej został mistrzem kraju w kryteriach.