Ekipa CCC Sprandi Polkowice zamknęła skład na sezon 2016

Podpisując kontrakt z Marcinem Mrożkiem, drużyna CCC Sprandi Polkowice zamknęła skład na sezon 2016. Znalazło się w nim 27 kolarzy, a wśród nich Davide Rebellin i Maciej Paterski, którzy wywalczyli największe sukcesy dla „pomarańczowych” w 2015 roku.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wzmocnień, jakie udało się poczynić w przerwie międzysezonowej. Dołączył do nas znakomity góral, Victor de la Parte, bardzo szybki Simone Ponzi oraz utalentowani i mający spory potencjał Felix Großschartner, Alan Banaszek i Marcin Mrożek. Wierzymy, że cała piątka znakomicie odnajdzie się w naszej ekipie i wspólnie sprawimy, że sezon 2016 będzie jeszcze lepszy od poprzedniego mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy grupy.

Sezon 2015 był niezwykle udany dla „pomarańczowych”. Łącznie odnieśli 17 zwycięstw w wyścigach UCI i aż 57 razy stawali na podium. Wśród największych sukcesów znalazł się triumf etapowy i koszulka lidera na 1. etapie Wyścigu dookoła Katalonii, oraz wygrana w generalce Tour of Croatia odniesiona przez Macieja Paterskiego, zwycięstwo Davide Rebellina w Coppa Agostoni i na królewskim etapie Tour of Turkey (plus koszulka lidera), a także triumf w jeździe drużynowej na czas w Settimana Coppi e Bartali, gdzie podopieczni Piotra Wadeckiego pokonali m.in. ekipę Sky. Po raz w drugi w historii istnienia ekipy, grupa wystartowała również w jednym z trzech Wielkich Tourów – Giro d’Italia.

W zespole pozostał m.in. Davide Rebellin, który pomimo 44 lat wciąż prezentuje znakomitą formę i pasję do kolarstwa, a także Maciej Paterski, który w 2015 roku odnotował najlepszy sezon w swojej karierze. Kontynuujemy też naszą politykę stawiania na młodzież. W naszym zespole jest aż 10 kolarzy, którzy w przyszłym sezonie będą mieć 25 lat lub mniej. Wśród nich jest aż 6 orlików. Będą oni mogli się uczyć kolarstwa od bardzo doświadczonych zawodników, takich jak Rebellin, Sylwester Szmyd, czy też Tomasz Kiendyś.

Sformułowanie, że CCC Sprandi Polkowice jest grupą łączącą młodość z doświadczeniem z pewnością nie jest na wyrost. Ścigać się w niej będzie jeden z najmłodszych kolarzy w II dywizji, 19-letni Alan Banaszek oraz najstarszy w zawodowym kolarstwie, Rebellin. Średnia wieku wyniesie w przyszłym sezonie 27,52.

Skład CCC Sprandi Polkowice na sezon 2016: Alan Banaszek (19 lat w sezonie 2016), Piotr Brożyna (21), Josef Cerny (23), Victor De la Parte (30), Felix Großschartner (22), Jan Hirt (25), Adrian Honkisz (28), Jakub Kaczmarek (23), Tomasz Kiendyś (39), Adrian Kurek (28), Eryk Latoń (23), Kamil Małecki (20), Jarosław Marycz (29), Bartłomiej Matysiak (32), Nikolay Mihaylov (28), Marcin Mrożek (26), Łukasz Owsian (26), Michał Paluta (21), Maciej Paterski (30), Leszek Pluciński (26), Simone Ponzi (29), Davide Rebellin (45), Branislau Samoilau (31), Grzegorz Stępniak (27), Patryk Stosz (22), Sylwester Szmyd (38), Mateusz Taciak (32).

Drużynę z Polkowic opuściło czterech zawodników – Grega Bole, Marek Rutkiewicz, Christian Delle Stelle oraz Stefan Schumacher.

Dodaj komentarz