Dare2b MTB Maraton w Piwnicznej już 17 lipca

W najbliższą niedzielę 17 lipca odbędzie się drugi wyścig z serii maratonów Dare2b MTB Maraton 2016. Tym razem sympatycy górskiego ścigania spotkają się w Piwnicznej, gdzie przygotowane zostaną trzy trasy o różnym stopniu trudności i długości. 

Piwniczna-Zdrój to miasto zlokalizowane w południowej części Powiatu Nowosądeckiego (woj. małopolskie) przy granicy ze Słowacją, ok. 20 km na południe od Nowego Sącza. Miasto ulokowane jest u podnóża Beskidu Sądeckiego nad brzegami rzeki Poprad. Stanowi doskonałe miejsce do spędzania czasu wolnego zarówno dla osób aktywnych jak i dla tych, którzy cenią sobie spokojny wypoczynek.

Organizator przygotował standardowo trzy trasy o różnym stopniu trudności i długości. Dystans Quarter to „tylko” 31 km górskiego ścigania, ale już na średnim dystansie do pokonanie wyznaczono trasę o długości 47 km. Dla tych zawodników, którzy czuliby niedosyt, organizator serwuje najdłuższy liczący 73 km dystans, gdzie suma przewyższeń powoduje „zadumę na twarzy”, a każdemu z tych którzy go ukończą da 200% satysfakcji, bo trudno jej nie czuć gdy według obietnic ma ona wynosić 2800 metrów.

Miasteczko rowerowe znajdować będzie się na terenie Szkoły Podstawowej przy ulicy Krynickiej. Partnerem głównym edycji Piwniczna jest Lotto. Maraton wspierają Urząd Miasta i Gminy Piwniczna Zdrój, SkiHotel Sucha Dolina i Hotel Piwniczna SPA&Conference. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Portal Rowerowy BikePress.pl.

Przypomnijmy, że pierwszy wyścig z z serii maratonów Dare2b MTB Maraton 2016 odbył się 19 czerwca w Skrzyszowie, gdzie na starcie stanęło 133. uczestników.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie organizatora: www.2pmg.pl.

Dodaj komentarz