Bike Atelier MTB Maraton w niedzielę w Raciborzu. „Zapowiada się bardzo udany debiut”

Już w niedzielę w Raciborzu po raz pierwszy odbędzie się Bike Atelier MTB Maraton, wyścig w ramach jednej z najpopularniejszych serii maratonów rowerowych w Polsce. – Zapowiada się bardzo udany debiut – mówią organizatorzy. – Tereny wokół Raciborza są piękne, warto je zobaczyć – dodaje prezydent miasta, Dariusz Polowy.

– Trasa jest dla każdego, poradzi sobie na niej amator, będzie z nie zadowolony także zawodowiec, który będzie mógł się zmęczyć na interwałowych odcinkach – zapowiada Grzegorz Smaczyński, organizator Bike Atelier MTB Maratonu. Rywalizacja w ramach jednej z najpopularniejszych serii maratonów rowerowych w Polsce w niedzielę po raz pierwszy rozpocznie się w Raciborzu. Będzie to szósty z dwunastu tegorocznych wyścigów BAM. Zawodnicy regularnie startujący w tym cyklu ostatnio ścigali się w Brennej na wyjątkowo wymagającej trasie. Tym razem nie będzie tak trudno, ale z pewnością nie będzie też nudno.

– Mamy nadzieję, że trasy przygotowane razem z Rafako Orbea MTB Teamem pozytywnie Was zaskoczą i dostarczą niezapomnianych wrażeń. Zapowiada się bardzo udany debiut Raciborza – mówi Grzegorz Smaczyński, organizator Bike Atelier MTB Maratonu. Trasę wokół miasta opisuję jako interwałową. – Jest ciekawa. Mimo płaskiego początku i końcówki ma sporo podjazdów – tłumaczy. Zawodnicy wystartują spod fabryki Rafako, tam też będzie się znajdowała meta i miasteczko wyścigu. Trasa w większości będzie prowadziła lasami, a także wśród pól, nie zabraknie odcinków trawiastych i szutrowych. – Na startujących czekają bardzo ciekawe krajobrazy, będą mijać kilka punktów widokowych – zapowiada Grzegorz Smaczyński. Podobnego zdania jest prezydent położonego blisko granicy z Czechami miasta. – Tereny wokół Raciborza są piękne, warto je zobaczyć. Serdecznie zapraszam – zachęca Dariusz Polowy.

Każdy może w Raciborzu zdecydować się na dystans dostosowany do własnych możliwości. Do wyboru jest 59-km dystans Pro, na którym trzeba będzie pokonać ponad 1100 m przewyższenia, albo 36-km Hobby z 638 m przewyższenia. Trasa Hobby pokrywa się z dystansem Family przeznaczonym dla kilkunastoletnich zawodników startujących razem ze swoimi opiekunami. Najmłodsi mogą się ścigać w Raciborzu na specjalnie dostosowanych do wieku trasach Kido. Najkrótsza z nich jest przeznaczona dla dzieci w wieku do 4 lat startujących na rowerkach biegowych oraz dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Na dłuższej trasie wystartują dzieci w kategoriach 7-8 oraz 9-11 lat.

Niedzielny wyścig zapowiada się elektryzująco również z powodu Mistrzostw Polski Energetyków organizowanych przez Bike Atelier MTB Maraton wspólnie z Rafako. Pracownicy firm energetycznych, którzy chcą walczyć o tytuł najlepszego w kraju, powinni podczas rejestracji na wyścig zaznaczyć stosowne dodatkowe pole. Do 28 czerwca włącznie na niedzielne zmagania można się zarejestrować online na www.bikeateliermaraton.pl, w sobotę 29 czerwca biuro zawodów będzie czynne od 17.00 do 19.00, w dniu wyścigu od 8.00. – Szykujcie rowery i do zobaczenia na starcie – uśmiecha się Grzegorz Smaczyński.

Obejrzyj zapowiedź wyścigu w Raciborzu – https://www.youtube.com/watch?v=193BhIDR2V0

Program Bike Atelier MTB Maratonu – Racibórz-Rafako, 30 czerwca br.

Biuro i miasteczko zawodów

Rafako SA

Ul. Łąkowa 33

47-400 Racibórz

Wyścigi dziecięce na dystansie KIDO

rywalizacja dla dzieci w kategoriach wiekowych 7-8 lat oraz 9-11 lat

godz. 10.00 – 11.00

Ustawianie zawodników w sektorach startowych

na dystansach PRO, HOBBY i FAMILY

godz. 11.00

Start maratonu – dystanse PRO, HOBBY, FAMIL

godz. 11.30

Wyścigi dziecięce na dystansie KIDO

rywalizacja dla dzieci w kategoriach wiekowych do 4 lat oraz 4-6 lat

godz. 11.50 – 12.20

Dekoracja

godz. 13.00 – dekoracja dystansu KIDO (wyścigi dziecięce)

godz. 14.30 – dekoracja dystansów HOBBY oraz FAMILY

godz. 15.30 – dekoracja dystansu PRO

Konkurs

godz. 15.50 – finał konkursu dla zawodników

Źródło zdjęć: Bike Atelier MTB Maraton, Magdalena Wójcik

Dodaj komentarz