Bike Atelier MTB Maraton po raz trzeci w Psarach 20 sierpnia

Zbliża się już 6. edycja Bike Atelier MTB Maratonu w sezonie 2017. Odbędzie się ona 20 sierpnia w Psarach, miejscowości doskonale znanej uczestnikom śląskiego cyklu.

– Psary pełniły rolę gospodarza zawodów od samego początku istnienia naszej imprezy, czyli w ostatnich trzech sezonach. Tam też rozgrywa się nasz wyścig szosowy Bike Atelier Road. Jest to zatem dla nas bardzo wyjątkowo miejscewyjaśnia Anna Bara, organizator Bike Atelier MTB Maratonu.

Nie licząc kilku drobnych modyfikacji, trasa wyścigu na dłuższym dystanse PRO (64km) prowadzić będzie po podobnych terenach co w poprzednich latach. Zawita zatem m.in. na szczycie stromego i stosunkowo długiego podjazdu pod Górę Świętej Doroty.

Na zawodników czekać będzie zróżnicowana nawierzchnia (pola, szuter, drogi leśne), ciekawe odcinki techniczne, a także piękne widoki z kilku wysoko położonych punktów, m.in. z tzw. „Wałka”, czyli terenu rozdzielającego Strzyżowice i Górę Siewierską. – Profil wyścigu jest mocno pofałdowany, z wieloma wymagającymi podjazdami i zjazdami. Będzie to jedna z najcięższych tras w naszym cyklu – tłumaczy Dariusz Leśniewski, organizator imprezy.

Zawodnicy planujący start na krótszej pętli – HOBBY oraz FAMILY (osoby poniżej 16. roku życia wraz z opiekunem) – mogą spodziewać się mniejszych trudności. 25-kilometrowy odcinek uwzględnia dwa niewielkie wzniesienia i powinni dać sobie z nim radę nawet mniej zaawansowani rowerzyści. Start i meta wszystkich dystansów usytuowany będzie na stadionie Iskry Psary, przy ul. Malinowickiej 5.

Zapisy online do wyścigu prowadzone są za pośrednictwem strony bikeateliermaraton.pl. Tam też można znaleźć wszelkie szczegóły dotyczące zawodów – trasę (wraz z plikami GPX), program imprezy, sektory startowe, dojazd do biura zawodów, czy też informacje o parkingu.

Podobnie jak podczas innych edycji, organizatorzy przygotowali również rywalizację dla najmłodszych rowerzystów. Zaplanowano dla nich odcinki od 200m do 4km dopasowane do wieku uczestników. Zapisy do wyścigów KIDDY prowadzone są jedynie w dniu imprezy.

Klasyfikacja generalna

W tym sezonie zawodnicy ścigali się już 5-krotnie w ramach Bike Atelier MTB Maratonu – w Dąbrowie Górniczej, Rybniku, Gliwicach, Olkuszu i Jastrzębiu-Zdroju. Wykrystalizowała się już zatem czołówka klasyfikacji generalnej i walka o końcowe zwycięstwo weszła w decydującą fazę.

Na dystansie PRO na razie na prowadzeniu jest Michał Kucewicz wśród mężczyzn oraz Zuzanna Krzystała wśród kobiet. W kategorii HOBBY liderują odpowiednio Adrian Boruta i Alicja Zaczyk. Do końca zmagań pozostały jeszcze 3 wyścigi – poza Psarami (20 sierpnia), także Żarki/Niegowa/Janów (10 września) oraz Ustroń (30 września). Do klasyfikacji generalnej zaliczanych jest 5 najlepszych startów, więc może jeszcze dojść do wielu przetasowań w czołówce.

Wszystkie wyniki oraz aktualną „generalkę” można znaleźć na stronie internetowej cyklu.

Dodaj komentarz