12 maja w Krakowie rusza Vienna Life Lang Team Maraton

12 maja na Błoniach w Krakowie rozpocznie się tegoroczny sezon Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych. Tego dnia także w Krakowie zostanie rozegrany pierwszy w tym sezonie wyścig dla dzieci i młodzieży o Puchar Ministra Sportu i Turystyki.

Na przestrzeni lat maratony organizowane przez Czesława Langa na dobre zadomowiły się na sportowej mapie Polski stając się jedną z najpopularniejszych kolarskich imprez w naszym kraju. Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe przyciągają zarówno amatorów, jak i zawodowców, na trasie wyścigu spotykają się młodzi i starsi, doświadczeni i początkujący. Wszystko zgodnie z ideą – wystartować może każdy, wystarczy mieć rower i kask. Różnorodne trasy i dystanse gwarantują emocje wszystkim, niezależnie od doświadczenia i kolarskiego poziomu.

W tym roku pierwsze zawody z cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe odbędą się w Krakowie. To właśnie pod Wawelem padały w ostatnich latach rekordy frekwencji. „Kraków od lat jest dla nas miejscem szczególnym i bardzo przyjaznym. Myślę, że to samo mógłby powiedzieć Rafał Majka, który właśnie na Rynku Głównym cieszył się ze zwycięstwa w Tour de Pologne. A ja bardzo się cieszę widząc tysiące amatorów kolarskiej przygody w Krakowie, którzy przychodzą na maratony, startują, walczą, kibicują, tworzą atmosferę i pokazują sobie oraz wszystkim, że kolarstwo jest piękne” – mówi dyrektor Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych Czesław Lang.

Wszyscy chętni mogą wybrać jeden z trzech dystansów – Mini, Medio i Grand Fondo. W tym roku królewski dystans oscyluje wokół stu kilometrów, co oczywiście jest związane ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie zabraknie również Rodzinnej Parady o długości trasy 8 kilometrów.

Także 12 maja w Krakowie po raz pierwszy w tym sezonie dzieci i młodzież powalczą w wyścigu o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. Zawody rozgrywane pod hasłem „Szukamy kolarskich talentów” zostały zapoczątkowane przed niespełna rokiem w Kwidzynie. Okazały się tak popularne, że w tym roku zamiast jednej odbędą się aż cztery edycje.

Wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki to szeroko zakrojona akcja popularyzująca kolarstwo wśród najmłodszych. Zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej to jedna strona medalu, druga to właśnie wyszukiwanie najzdolniejszych tak, aby wychowywać następców Rafała Majki, Michała Kwiatkowskiego czy Mai Włoszczowskiej. Każdy startujący otrzymuje pamiątkowy medal, koszulkę oraz numer startowy, a najlepsi – we wszystkich kategoriach klasyfikacji generalnej po czterech wyścigach – także koszulki kolarskie i Puchar Ministra.

[box type=”info” ]W sobotę 12 maja 2018r. w Krakowie odbędzie się impreza sportowa „Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe 2018”. W godzinach od 10:30 do 16:30 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w rejonie Błoń, Woli Justowskiej i Lasku Wolskiego.

Trasa maratonu została poprowadzona ulicami: al. Focha, ul. Królowej Jadwigi, ul. Hofmana, al. Waszyngtona, ul. Starowolska, ul. Rędzina, ul. Orla, ul. Marszałka Wolskiego, dalej przejazd odbędzie się drogami poza granicami Miasta Krakowa. Trasa powrotu przebiegać będzie przez ul. Zakamycze, ul. Pod Sowińcem, Laskiem Wolskim, ul. Starowolską, al. Waszyngtona, ul. Hofmana, ul. Królowej Jadwigi, al. Focha na Błonia.

Zalecane objazdy:
W związku z zamknięciem ul. Królowej Jadwigi (na odcinku od ul. Piastowskiej do al. Focha) oraz al. Focha (w rejonie mostu na Rudawie), objazd od strony ul. Królowej Jadwigi w stronę al. Mickiewicza i ul. Księcia Józefa poprowadzony zostanie ul. Reymonta, al. Mickiewicza, dalej przez al. Krasińskiego i ul. Kościuszki.
W związku z zamknięciem ul. Orlej dla pojazdów jadących z kierunku od ul. Księcia Józefa (zamknięcie przy skrzyżowaniu z ul. Zakamycze), objazd poprowadzony zostanie od strony ul. Księcia Józefa do ul. Królowej Jadwigi ulicami: ul. Księcia Józefa, ul. Jodłową, ul. Starowolską, ul. 28 Lipca 1943r.
W związku z zamknięciem ul. Starowolskiej dla pojazdów jadących z kierunku od ul. Królowej Jadwigi (zamknięcie przy skrzyżowaniu z ul. 28 Lipca 1943) objazd poprowadzony zostanie od strony ul. Królowej Jadwigi do ul. Księcia Józefa przez rondo Chełmskie, ul. Chełmską, ul. Rzepichy, ul. Orlą.[/box]

Dodaj komentarz