ŻTC BIKE RACE 2019 przed nami! Ściganie zaczyna się w Grójcu

Już nieco ponad dwa tygodnie pozostało do kolejnej edycji ŻTC BIKE RACE. Pierwszy start już 14 kwietnia w Grójcu.

Tradycyjnie już cykl ŻTC BIKE RACE odbywać się będzie od kwietnia do września, w tym roku zaplanowano czternaście etapów oraz epilog, który rozegrany zostanie w Warszawie w jeździe indywidualnej na czas. Dwunasta edycja złożona będzie z tradycyjnych już lokalizacji jak wspomniany Grójec, Rawa Mazowiecka, Góra Kalwaria, Warka, czy Żyrardów. Nie zabraknie jednak także nowych miast gospodarzy m.in. Garwolin, Ciechanów, Opoczno. Rywalizacja przebiegać będzie w ramach prestiżowych cykli kolarskich organizowanych pod markami SUPER PRESTIGE i FIT RACE na dystansach od 25 do 125 km. Jak co roku klasyfikacje generalne cyklu będą prowadzone w kategoriach wiekowych.

W sezonie 2019 nie zabraknie kilku nowości, ale także podtrzymane zostaną te rozwiązania, które przypadły do gustu uczestnikom. Podobnie jak przed rokiem prowadzona będzie klasyfikacja drużynowa w ramach cyklu FIT RACE, do której będą zaliczane zsumowane wyniki trzech najlepszych na danym etapie zawodników danej drużyny. Przewidziano także klasyfikację najaktywniejszych zawodników cyklu ŻTC BIKE RACE. Nowością jest klasyfikacja „Kangura” jej zwycięzcą zostaje uczestnik, który ukończy największą liczbę edycji FIT RACE – w wypadku kilku osób o tej samej liczbie ukończonych etapów decyduje suma zdobytych punktów. Podczas finału zostaną uhonorowani najlepsi uczestnicy – zwycięzcy cyklu w kategoriach wiekowych. W 2018 roku pula nagród i trofeów wyniesie ponad 50 000,- PLN. Wśród nich 5 nagród głównych – tygodniowy pobyt w czteroosobowym apartamencie w Zakopanem. Nagroda zostanie rozlosowana wśród zwycięzców cyklu SUPER PRESTIGE w kategoriach męskich, żeńskich, wśród zwycięzców cyklu FIT RACE, uczestników cyklu SUPER PRESTIGE oraz FIT RACE sklasyfikowanych minimum na 9 etapach sezonu 2019. Łącznie 5 voucherów. – Przed nami kolejny sezon ŻTC BIKE RACE, tradycyjnie zapraszam wszystkich do Grójca na oficjalne otwarcie sezonu kolarskiego dla mastersów i kategorii cyklosport, z tej okazji podobnie zresztą jak przed rokiem, organizujemy bezpośrednio po wyścigu kolarską biesiadę. Pierwsze piwo stawia wszystkim uczestnikom ŻTC – zachęca do udziału w cyklu, dyrektor zawodów Wojciech Pawelec.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Dodaj komentarz