ŻTC BIKE RACE 2018 przed nami!

Już niewiele pozostało do kolejnej edycji ŻTC BIKE RACE. Pierwszy start już 21 kwietnia, kolarze zawitają do Grójca.

Cykl imprez kolarskich ŻTC BIKE RACE odbywać się będzie podobnie jak przed rokiem od kwietnia do września. W tym roku będzie to już jedenasta edycja zawodów, złożona z 13 etapów rozgrywanych na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego. Rywalizacja przebiegać będzie w ramach prestiżowych cykli kolarskich organizowanych pod markami SUPER PRESTIGE i FIT RACE na dystansach od 25 do 125 km. Rokrocznie na starcie zawodów pojawia się kilkuset uczestników. W edycji 2018 organizatorzy liczą na utrzymanie dotychczasowej, wysokiej frekwencji. Tradycyjnie klasyfikacje generalne cyklu będą prowadzone w kategoriach wiekowych. W tym roku kolarskie zmagania rozpoczną się w Grójcu. W kolejnych tygodniach zawodnicy odwiedzą między innymi: Mińsk Mazowiecki, Przasnysz, Górę Kalwarię, czy Warkę i zakończą jak zwykle w Żyrardowie w pierwszą niedzielę września.

W sezonie 2018 nie zabraknie kilku nowości. Od sezonu 2018 prowadzona będzie klasyfikacja drużynowa w ramach cyklu FIT RACE, do której będą zaliczane zsumowane wyniki trzech najlepszych na danym etapie zawodników danej drużyny. Generalnie zmianie ulegnie system punktacji w tym cyklu, szczegóły znaleźć można w regulaminie na stronie organizatora. Podobnie jak w latach poprzednich nagradzać będziemy najaktywniejszych zawodników cyklu ŻTC BIKE RACE. Podczas finału  zostaną uhonorowani najaktywniejsi uczestnicy (osoby, które zbiorą największą liczbę punktów przez cały sezon) w następujących klasyfikacjach: kobiety OPEN, mężczyźni OPEN w SUPER PRESTIGE, mężczyźni OPEN w FIT RACE. W 2018 roku pula nagród i trofeów wyniesie 50 000,- PLN. Wśród nich 5 nagród głównych – tygodniowy pobyt w czteroosobowym apartamencie w Zakopanem. Nagroda zostanie rozlosowana wśród zwycięzców cyklu SUPER PRESTIGE w kategoriach męskich, żeńskich, wśród zwycięzców cyklu FIT RACE, uczestników cyklu SUPER PRESTIGE oraz FIT RACE sklasyfikowanych minimum na 5 edycjach sezonu 2018. Łącznie 5 voucherów. – Pierwsza edycja naszych cykli SUPER PRESTIGE i FIT RACE już 21 kwietnia w Grójcu. Będzie to jednocześnie oficjalne rozpoczęcie sezonu 2018, z tej okazji organizujemy bezpośrednio po wyścigu biesiadę – pierwsze piwo stawia wszystkim uczestnikom ŻTC – zachęca do udziału w cyklu, dyrektor zawodów Wojciech Pawelec.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Dodaj komentarz