Znamy już trasę 79 Tour de Pologne! Jedno jest pewne, nie będzie łatwo!

Zawody z cyklu Tour de Pologne to nie tylko kolejne starcie kolarskich gigantów. To również ogromna promocja dla konkretnego regionu naszego kraju. Nie da się ukryć, że 79 edycja tego wyścigu stawia na południe i wschód Polski. Oto szczegółowe dane!

Najważniejsze miasta

W 2022 roku Tour de Pologne będzie przejeżdżał przez takie miasta jak: Lublin, Zamość, Przemyśl, Sanok, Rzeszów, Bukowina Tatrzańska oraz Kraków. Przewiduje się, że sam wyścig rozstrzygnie się w przedostatni dzień, na ponad piętnastokilometrowej górskiej jeździe indywidualne na czas. Trasa z Szaflar na Wierch Rusiński jest bardzo wymagająca a jednocześnie najwyżej punktowana. I to już właśnie wtedy będzie można poznać zwycięzcę. O tym, czy tak się stanie, przekonamy się jednak dopiero w przyszłym roku.

Ważnym punktem będzie również droga na Kopiec Tatarski. To długa, stroma i wąska trasa, gdzie kąt nachylenia sięga aż do 15 procent. W obecnym sezonie, to właśnie w Przemyślu żółtą koszulkę lidera zdobył reprezentant Portugalii i nie oddał jej już aż do mety.

Jak zaznacza sam pomysłodawca i dyrektor wyścigu, Czesław Lang, duże zmiany mogą zajść również na czwartym etapie, który prowadzi przez piękne Bieszczady. Wymagający jest również piąty etap, prowadzący przez mordercze podjazdy na Pogórzu Dynowskim. Po takich odcinkach, jazda na Podhalu, to z pewnością nie będzie bułka z masłem.

Szczegółowe trasy

Tour de Pologne w roku 2022 zaskakuje brakiem tras na Śląsku, które mogliśmy oglądać w poprzednich latach. Obecnie jednak postawiono na nowości, które mają nie tylko urozmaicić sam wyścig, ale promować również inne zakątki naszego kraju. Oto szczegółowe etapy:

  • 30.07, 1 etap Kielce – Lublin (221 km)
  • 31.07, 2 etap Chełm – Zamość (204 km)
  • 01.08, 3 etap Kraśnik – Przemyśl (230 km)
  • 02.08, 4 etap Lesko – Sanok (177 km)
  • 03.08, 5 etap Łańcut – Rzeszów (205 km)
  • 04.08, 6 etap Szaflary – Bukovina Resort (jazda indywidualna na czas, 15,4 km)
  • 05.08, 7 etap Skawiną – Kraków (175 km)