Zawodnicy VSU MTB Team wystartowali w wyścigu kategorii UCI HC w Austrii

Marek Konwa, Jakub Zamroźniak, Marceli Bogusławski i Katarzyna Solus-Miśkowicz w weekend wystartowali w wyścigu MTB Haiming mającym wysoką kategorię UCI HC. W Austrii pojawiła się czołówka światowego kolarstwa górskiego. Świetny wynik osiągnął Kuba Zamroźniak, który zajął wysokie 5. miejsce w U23.

Jakub Zamroźniak – 5. miejsce w U23, Haiming UCI HC

Naturalna i pełna wielu elementów technicznych trasa w Haiming bardzo mi odpowiadała. Na starcie pojawili się naprawdę bardzo dobrzy zawodnicy – w końcu to kategoria HC. Zgodnie z radą trenera wystartowałem spokojnie, tak żeby utrzymać równe tempo przez cały wyścig. W drugiej części wyścigu zacząłem przebijać się do przodu. Cały czas czułem się dobrze, a rower świetnie spisywał się na technicznych fragmentach trasy. Dzięki temu wyprzedzałem kolejnych zawodników. Do pudła zabrakło dwudziestu paru sekund, ale i tak jestem bardzo zadowolony z 5. miejsca.

Marek Konwa – 24. miejsce w elicie mężczyzn, Haiming UCI HC

Haiming przywitało nas bardzo mocno obsadą z Julienenem Absalonem na czele i świetnie przygotowaną trasą. Niestety zostałem rozstawiony na samym końcu z racji małej ilości punktów UCI – cały czas nad tym pracuję J Zaraz po starcie na rozjazdówce zacząłem wyprzedzać, żeby jak najszybciej przebić się do przodu jednak po kilkuset metrach zatrzymała mnie kraksa zawodników przede mną. Musiałem się zatrzymać i znowu spadłem na daleką pozycję. Przez to pierwsza runda to duży tłok i częste schodzenie z roweru. Gdy zrobiło się trochę luźniej zacząłem odrabiać straty i skończyło się na 24. miejscu. Odczucia mam jak najbardziej pozytywne. Noga kręci się dobrze. Przede mną teraz kolejne starty, również w Polsce i ostatnie przygotowania do pierwszego Pucharu Świata, który już za miesiąc w Novym Mescie.

Dodaj komentarz