Zaplanuj start w jesiennej edycji Garmin MTB Series 2018 – ruszyły zapisy!

W tym roku cykl maratonów rowerowych Garmin MTB Series odbywa się już po raz piąty! Zawodnicy mogą rywalizować w wyścigach tydzień po tygodniu, a klasyfikacją generalną cyklu jest suma czasów wszystkich etapów. W kwietniu po raz pierwszy odbyła się wiosenna edycja cyklu, a zapisy na jesienną edycję właśnie ruszyły!

Kolarze mogą wystartować na jednym z dwóch dystansów: MINI ok. 25 km (1 pętla) oraz MAXI ok. 50 km (2 pętle). Cykl cieszy się ogromną popularnością, a co ważne formuła Garmin MTB Series jest wyjątkowa w skali całego kraju. Wszystkie etapy tegorocznego cyklu odbędą się na Pomorzu. Po edycji wiosennej, podczas której zawodnicy ścigać się będą w: Gdańsku (8kwietnia), Kolbudach (14 kwietnia) i Sopocie (21 kwietnia), ruszą zapisy na jesienną edycję, która będzie obejmowała następujące lokalizacje:

  • 23.09.2018 r. – Garmin MTB Series Wejherowo,
  • 30.09.2018 r. – Garmin MTB Series Stężyca,
  • 07.10.2018 r. – Garmin MTB Series Rumia (wielki finał edycji 2018).

Tegoroczne zawody Garmin MTB Series są wyjątkowe ze względu na pojawienie się edycji wiosennej. Tym samym amatorzy kolarstwa górskiego mają możliwość startu w sześcioetapowym cyklu, w którym każdy wyścig jest inny. Trasy są różnorodne i niezwykle ciekawe, tworzone w myśl zasady „Minimum asfaltu, maksimum frajdy”, dlatego każdy amator dwóch kółek znajdzie coś dla siebie. Wśród tych zawodników, którzy ukończą wszystkie sześć etapów tegorocznego cyklu zostaną wyłonieni najlepsi, którzy zyskają miano: Króla i Królowej Pomorza!

23 kwietnia 2018 r. o godz. 12:00 ruszyły zapisy na jesienną edycję cyklu Garmin MTB Series 2018. Formularz Zgłoszeniowy dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej zawodów www.mtbseries.pl. Zapraszamy również na nasz facebookowy profil imprezy www.facebook.com/mtbseries. Dla pierwszych 100 zapisanych osób organizatorzy przewidzieli specjalne rabaty.

Dodaj komentarz